Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 11h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
11°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Praznovanje občinskega praznika v znamenju ......


TURIZEM, OBČINSKE, DOGODKI

| |
24.06.2013      20:13
A A

Praznovanje občinskega praznika v znamenju novosti


Leto je naokoli in občani so se na Dobrovi zbrali, da počastijo ne le občinski praznik Občine Dobrova - Polhov Gradec, temveč tudi praznik vseh Slovencev, dan državnosti Republike Slovenije.


Cula dobrot Blagajeve dežele
Cula dobrot Blagajeve dežele
Deli:

Praznovanje občinskega praznika je vsako leto začinjeno s prefinjenim dogajanjem. Letošnja posebnost je bila predstavitev lokalne turistične zanimivosti – Cule dobrot Blagajeve dežele.

Poleg predstavitve nove kulinarične posebnosti naših krajev je bila proslava priložnost za podelitev priznanj Občine Dobrova - Polhov Gradec posameznim občanom in društvom, ki so na različnih področjih izkazali posebno prizadevnost. Priznanja občine so prejeli Anton Tomšič, Janez Železnik, Janko Prebil, Balinarska sekcija društva upokojencev Polhov Gradec, Marta Butina, Katarina Kozjek, Matjaž Dolinar, Urška Jankovec, Milan Košir, Urša Bogataj, Ekipa članov A skupine Prostovoljnega gasilskega društva Šentjošt, Robert Oblak in Marijanca Yartz.

Ozemlje Občine Dobrova - Polhov Gradec je znano tudi po imenu Blagajeva dežela. Ne ponaša se le z zemljo, ki bogato obrodi, posebna je tudi kulinarika teh krajev s svojo zgodovino. Tu so se vedno pripravljale jedi, ki jih drugod po Sloveniji ne poznajo. Zato jih je treba ohraniti ter jih ponuditi in predstaviti obiskovalcem in turistom.

Občina Dobrova - Polhov Gradec je skupaj z nekaterimi strokovnjaki in gostinci določila nekaj za to območje značilnih in razpoznavnih jedi oziroma izdelkov. To so ajdovi žganci s kašo, fižol z jabolčnimi krhlji, paleta jedi z medom in iz medu, jabolčna in hruškova potica, Blagajev zeliščni čaj, siri sirarstva Orešnik in nojeve salame. Da se je občina projekta lotila resno, se že kaže v dveh pripravljenih ponudbah, s katerima se lahko pohvali, in sicer s Culo dobrot Blagajeve dežele, ki je pripravljena kot lunch paket, in s Pogostitvijo z dobrotami Blagajeve dežele, ki se za naročnike izvaja kot ketering. Domačim dobrotam je priložen tudi lesen pribor. Da bodo za Blagajevo deželo značilne jedi postale zares prepoznavne, bo treba vložiti še kar nekaj truda in dobrih idej. Veliko bodo k temu lahko pripomogli lokalni gostinci, če bodo te dobrote vključili na svoje jedilne liste in jih ponudili gostom.

Letos se obeta tudi prijetna sprememba za vse ponudnike kmečke tržnice pri Sparu na Viču, saj občina napoveduje enotno podobo. Nadela jim bo enake predpasnike, prte in izdelke pa okrasila z enotnim logotipom Dobrote Blagajeve dežele.

In tako bi verjetno težko izbrali primernejši trenutek za naslednjo novico: na otroškem igrišču pri vrtcu Dobrova so nameščena nova igrala! Župan in ravnatelj osnovne šole Dobrova Vilijem Kovačič sta jih slovesno predala namenu. Veselje najmlajših se je nato razlegalo še dolgo v večer, ko so igrala radovedno preizkušali. Ob tem velja omeniti, da je osnovna šola Dobrova prejela priznanje ministrstva za izobraževanje, znanost in šport za najbolj športno slovensko osnovno šolo tega leta.

Po prireditvi je sledilo druženje na igrišču vrtca, kjer so zbrani lahko pokusili vse za naše območje značilne in prepoznavne jedi. Župan je v svojem govoru poudaril, naj ne poslušamo tarnanja o majhnosti našega naroda in jezika: "Zmeraj smo bili veliki v preseganju svoje majhnosti. Ne poslušajmo velikih besed o krizi. V nas, v našem duhu krize ni in je ne sme biti. Šli bomo preko vsakršnih kriz, ker to znamo, ker si to zaslužimo in ker to zmoremo."
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.