Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.02.2017

oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in povečini suho.
5°C | 11°C
petek, 24.02.2017
9°C | 11°C
sobota, 25.02.2017
2°C | 9°C
nedelja, 26.02.2017
-2°C | 7°C
ponedeljek, 27.02.2017
-2°C | 14°C
Opozorila
Sreda, 22.2.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
11°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Obiščite Program Svit v Polhovem Gradcu


OBČINSKE

| |
31.05.2014      7:27
A A

Obiščite Program Svit v Polhovem Gradcu


Več kot 700 smrtnih žrtev na leto … zaradi nevarnosti, ki bi se ji lahko pravočasno izognili, če bi jo zaznali. 700 smrtnih žrtev – to je 14 polnih avtobusov ljudi. Ljudi, ki imajo vsi svoje svojce, prijatelje, znance in sodelavce. Toliko ljudi v Sloveniji vsako leto umre zaradi raka na debelem črevesu in danki – zaradi bolezni, ki bi jo lahko zelo uspešno ozdravili, če bi jo pravočasno odkrili. Pa je pogosto ne odkrijemo dovolj zgodaj – ker se v telesu več let lahko razvija povsem neopazno, kot zahrbten, potuhnjen morilec.


Deli:

Ne le da pravočasno odkritega raka na debelem črevesu in danki lahko zdravniki ozdravijo – to bolezen lahko celo preprečijo, če odkrijejo že predrakave spremembe, polipe. Prav temu je namenjen Program Svit – presejalni program za zgodnje odkrivanje predrakavih sprememb in raka na debelem črevesu in danki.

Na srečanju v Polhovem Gradcu 7. junija (Regijsko preverjanje usposobljenosti ekip prve pomoči Civilne zaščite in Rdečega križa) bodo z vami tudi sodelavci Nacionalnega inštituta za javno zdravje, ki bodo na svoji stojnici ob uporabi modela debelega črevesa predstavili Program Svit. To je preventivni javnozdravstveni program, v katerega so vabljeni moški in ženske, stari od 50 do 69 let, ki imajo urejeno zdravstveno zavarovanje. Z rednim testiranjem v Svitu lahko vsak pravočasno poskrbi za svoje zdravje. S spodbujanjem prijateljev in znancev, naj ne zavržejo vabila in naj se vključijo v Program Svit, pa lahko marsikomu rešimo življenje. Zato ste vabljeni, da se sodelavcem Svita pridružite na njihovem razstavnem prostoru in izveste marsikaj zanimivega o tem, kako v Sloveniji zmanjšati breme tihega morilca – raka na debelem črevesu in danki.

 

Sodelavci Programa Svit
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 445
Izšla: 30.01.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.