Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno. Zjutraj bo še pihala močna burja, ki pa bo čez dan počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-4°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-8°C | -2°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 1°C
ponedeljek, 23.01.2017
-6°C | 4°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 5h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-4°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Obiščite Program Svit v Polhovem Gradcu


OBČINSKE

| |
31.05.2014      7:27
A A

Obiščite Program Svit v Polhovem Gradcu


Več kot 700 smrtnih žrtev na leto … zaradi nevarnosti, ki bi se ji lahko pravočasno izognili, če bi jo zaznali. 700 smrtnih žrtev – to je 14 polnih avtobusov ljudi. Ljudi, ki imajo vsi svoje svojce, prijatelje, znance in sodelavce. Toliko ljudi v Sloveniji vsako leto umre zaradi raka na debelem črevesu in danki – zaradi bolezni, ki bi jo lahko zelo uspešno ozdravili, če bi jo pravočasno odkrili. Pa je pogosto ne odkrijemo dovolj zgodaj – ker se v telesu več let lahko razvija povsem neopazno, kot zahrbten, potuhnjen morilec.


Deli:

Ne le da pravočasno odkritega raka na debelem črevesu in danki lahko zdravniki ozdravijo – to bolezen lahko celo preprečijo, če odkrijejo že predrakave spremembe, polipe. Prav temu je namenjen Program Svit – presejalni program za zgodnje odkrivanje predrakavih sprememb in raka na debelem črevesu in danki.

Na srečanju v Polhovem Gradcu 7. junija (Regijsko preverjanje usposobljenosti ekip prve pomoči Civilne zaščite in Rdečega križa) bodo z vami tudi sodelavci Nacionalnega inštituta za javno zdravje, ki bodo na svoji stojnici ob uporabi modela debelega črevesa predstavili Program Svit. To je preventivni javnozdravstveni program, v katerega so vabljeni moški in ženske, stari od 50 do 69 let, ki imajo urejeno zdravstveno zavarovanje. Z rednim testiranjem v Svitu lahko vsak pravočasno poskrbi za svoje zdravje. S spodbujanjem prijateljev in znancev, naj ne zavržejo vabila in naj se vključijo v Program Svit, pa lahko marsikomu rešimo življenje. Zato ste vabljeni, da se sodelavcem Svita pridružite na njihovem razstavnem prostoru in izveste marsikaj zanimivega o tem, kako v Sloveniji zmanjšati breme tihega morilca – raka na debelem črevesu in danki.

 

Sodelavci Programa Svit
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.