Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 30.03.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju okoli 8 stopinj C.
5°C | 23°C
petek, 31.03.2017
6°C | 24°C
sobota, 01.04.2017
4°C | 23°C
nedelja, 02.04.2017
5°C | 23°C
ponedeljek, 03.04.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Sreda, 29.3.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
23°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Občina načrtuje ureditev površin pri OŠ ......


OBČINSKE

| |
18.09.2014      15:53
A A

Občina načrtuje ureditev površin pri OŠ Polhov Gradec


Občini je po letih pogovorov z lastniki v tujini uspelo odkupiti zemljišča, del katerih je trenutno parkirišče pri OŠ Polhov Gradec. Za nakup zemljišč, ki so bila predvidena v Letnem načrtu razpolaganja, je občina odštela dobrih 100.000 EUR; s tem je izpolnjen predpogoj, da občina nadaljuje načrtovanje prometne ureditve in ureditve celotnih zunanjih površin pri OŠ Polhov Gradec.


Deli:

Namen prometne ureditve je, da se uredi dostop do vseh površin in predvsem varna pot do šole, ter zagotovitev boljšega pretoka prometa, vključno s šolskim avtobusom, in ureditev ustreznega parkirišča s povečanjem parkirnih mest. 

Projekt zunanje ureditve obsega neposredno okolico šole, zunanja šolska igrišča z opremo, zaščitno ograjo ob igriščih ter hortikulturno ureditev.

V projektu idejne zasnove ureditve zunanjih površin, ki je že vključen v Proračun občine za leto 2014, se bodo upoštevale tudi želje zaposlenih OŠ Polhov Gradec. Ureditev zunanjih športnih površin bo poleg igrišč za nogomet in košarko vključevala krožno atletsko stezo, jamo za skok v daljino, prostor za suvanje krogle, prostor za metanje vorteksa ter igrišče za odbojko na mivki. Del zunanjih površin bo tudi ekovrt, naravoslovni aktiv pa je izrazil željo, da se uredi sadovnjak.

 

Občina Dobrova - Polhov Gradec, Simona Kostrevc


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.