Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 05.12.2016

jasno
Popoldne bo v severni polovici države delno do pretežno jasno, drugod bo še zmerno do pretežno oblačno. Najvišje dnevne temperature bodo od 3 do 7, na Primorskem do 11 stopinj C.
-1°C | 6°C
torek, 06.12.2016
-1°C | 6°C
sreda, 07.12.2016
-2°C | 4°C
četrtek, 08.12.2016
-4°C | 7°C
petek, 09.12.2016
-2°C | 3°C
Opozorila
Ponedeljek, 5.12.2016 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

»Novo leto, nov začetek«


OBČINSKE

| |
14.01.2015      8:40
A A

»Novo leto, nov začetek«


Obdobje okoli novega leta je polno podobnih (naslovnih) sporočil, katerih namen je vrniti vsaj del upanja v prihodnost, ki ga slovenski družbi kronično primanjkuje že vse od začetka krize konec leta 2008. Vendar lahko s precejšnjo gotovostjo zapišemo, da nas s takšnimi parolami poskušajo prepričati predvsem tisti, ki čez leto niso izpolnili naših pričakovanj. In ker se tega dobro zavedajo, si želijo tako povrniti vsaj del izgubljene naklonjenosti.


Deli:

Posebno vešči v tem početju so politiki, ki so na oblasti. Včasih tako zelo, da pozabijo celo na realno sliko ali pa na svoje besede iz preteklosti. In ravno novoletno obdobje je pravo, da kateremu od njih postavimo ogledalo.
Eden od spletnih portalov je okoli novega leta zapisal, da bi izvolitev Sirize (nekakšne grške različice Združene levice) na predčasnih volitvah v Grčiji lahko pomenila odpis posojila in unovčenje poroštev, ki jih je tej državi dala Slovenija v času vlade Boruta Pahorja. Slovenija je (v nasprotju s Slovaško) tej obubožani državi poslala 260 mio. evrov denarne pomoči in priznala za 940 mio. evrov poroštev. In kako je tedanji finančni minister, danes pa poslanec SD, Franci Križanič to odločitev ubranil v javnosti? Dejal je, da bomo s posojilom Grčiji celo zaslužili, saj si bomo denar izposodili in ga po 1 % višji obrestni meri plasirali naprej. Ga kdo danes pobara za te njegove besede?
In naprej, konec leta 2013 je tedanja predsednica vlade in pozneje nesojena komisarka Alenka Bratušek kot glavna uspeha svoje enoletne vladavine navedla stabilizacijo političnega sistema in sanacijo bančnega sistema. Prvi »uspeh« je bil kratkega daha. Že 4 mesece zatem je njena vlada razpadla, Slovenci pa smo ponovno odšli na predčasne volitve. Tudi drugi »uspeh« ni bil ravno uspešen. V letu 2014 je vlada namreč potrdila še dve dokapitalizaciji bank – Abanke in Banke Celje, kar bo davkoplačevalce »osušilo« za dodatnih 540 mio. evrov. Če bi ta denar razdelili med občane Dobrove - Polhovega Gradca, bi to vsakemu naneslo dobrih 72.000 evrov. Precej bolje od praznih (novoletnih) »zgodb o uspehu«, kajne?
Aktualni predsednik vlade Miro Cerar je leto dni pozneje med svoje uspehe prav tako zabeležil stabilizacijo političnega sistema. Leto 2015 bo pokazalo, ali bo ta novoletna zaobljuba držala kaj dlje o prejšnje, še posebej zato, ker bomo v tem letu končno seznanjeni tudi z odločitvijo arbitražnega sodišča o meji s Hrvaško. Na dnevih slovenske diplomacije na Brdu pri Kranju se je slovenski premier Cerar pohvalil še z gospodarsko rastjo, povečanjem ugleda v tujini in zmanjšanjem brezposelnosti. Pa čeprav so mediji ravno tisti dan objavili, da je decembra glede na mesec poprej brezposelnost narasla za 3,5 %. Belgija pa je pred nedavnim napovedala zaprtje veleposlaništva v Sloveniji. Ampak kaj bi brez obljub ...
In tu gre moja obljuba. Vsak prvi ponedeljek v mesecu se bomo srečevali v poslanski pisarni v vašem okraju, kjer mi boste lahko posredovali vaše predloge ter tudi težave. Ne obljubljam, da jih bom lahko rešil, saj bodo pogosto zunaj mojih pristojnosti. Bom pa zagotovo storil vse, kar bo v moji moči – če nič drugega, jih bom posredoval na prave naslove. Za leto 2015 je torej moja glavna želja, da skupaj vzpostavimo iskreno vez. Vabim vas, da se udeležite odprtja mojih poslanskih pisarn v ponedeljek, 2. februarja. Pa srečno 2015!

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
05.12.2016
Danes ni dogodkov.
07.12.2016 | Kultura
Jazzva koncert

Bodite prvi pri oddaji mnenja.