Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 26.05.2017

pretežno jasno
Popoldne bo sončno z nekaj kopaste oblačnosti, ki bo bolj pogosta na vzhodu. Ponekod bo pihal severovzhodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 21 do 26 stopinj C.
10°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
11°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
12°C | 26°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 29°C
torek, 30.05.2017
14°C | 30°C
Opozorila
Petek, 26.5.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Povečali bodo čistilno napravo


OBČINSKE

| |
19.05.2017      3:41
A A

Povečali bodo čistilno napravo


Občina Dobrova - Polhov Gradec je skupaj s podjetjema Alpeng in Vodovod-kanalizacija našla rešitev za čistilno napravo na Dobrovi, ki postaja premajhna.


Maketa nove čistilne naprave Dobrova
Maketa nove čistilne naprave Dobrova
Deli:

O širitvi obstoječe čistilne naprave na občinska uprava razmišlja že nekaj časa. Zanjo so predvideli tudi sredstva v proračunih za letošnje in prihodnji dve leti. Prvotna idejna zasnova je predvidevala širitev čistilne naprave, kar bi pomenilo dodatne stroške zaradi nakupa zemljišč. Projektantsko podjetje Alpeng pa je z novo zasnovo predlagalo rešitev brez širitve, torej s povečavo čistilne naprave v okviru obstoječega zemljišča. Idejo je že predstavilo odgovornim na občini in jo poslalo v potrditev upravljalcu fekalne kanalizacije, javnemu podjetju VO-KA. Tako eni kot drugi so se s predlaganim strinjali, zato je projektant začel s pridobivanjem projektnih pogojev in soglasij. Obstoječa čistilna naprava, ki je začela obratovati leta 1975, obnovljena pa je bila leta 1994, lahko služi 600 uporabnikom, je tehnološko zastarela in glede na širitev naselij na Dobrovi krepko premajhna. Povečana in posodobljena naprava bo premogla 4000 uporabnikov in najmodernejšo tehnologijo čiščenja. Takšna bo po zagotovilih strokovnjakov zadoščala tudi po priseljevanju na Dobrovo v naslednjih letih.

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.