Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 7 stopinj C.
3°C | 19°C
torek, 01.05.2017
6°C | 22°C
sreda, 02.05.2017
9°C | 22°C
četrtek, 03.05.2017
11°C | 22°C
petek, 04.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
19°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Komunalni prispevek za malenkost nižji


OBČINSKE

| |
17.04.2014      13:02
A A

Komunalni prispevek za malenkost nižji


Občinski svet je konec marca na svoji 22. redni seji sprejel novi Program opremljanja in Odlok o podlagah za odmero komunalnega prispevka za območje Občine Dobrova - Polhov Gradec, ki pa se v primerjavi z dosedanjo odmero ne spremeni oziroma se malenkostno zniža.


Slika je simbolična.
Slika je simbolična.
Deli:

Občina Dobrova - Polhov Gradec je konec lanskega poletja sprejela nov občinski prostorski načrt (OPN) in s tem uveljavila temeljni akt na področju urejanja območja. Skladno z določili veljavne državne zakonodaje pa je njena dolžnost, da v roku pol leta sprejme in uveljavi še program opremljanja stavbnih zemljišč, ki na področju gradenj objektov uveljavlja pravila glede plačila stroškov komunalne opreme, ki jih mora občini poravnati investitor v gradnji objekta. Tega je občina nazadnje spreminjala leta 2011 in je pripravljen skladno z veljavno zakonodajo, zato novi dokument, ki temelji predvsem na novosprejetem OPN, v večji meri ostaja nespremenjen, le spremembe v prostoru občine so z novim dokumentom ovrednotene in upoštevane. Način odmere komunalnega prispevka se z uveljavitvijo novega programa opremljanja praktično ne spremeni, tudi komunalni prispevek ostaja praktično enak oziroma se malenkostno zniža, saj je na območju občine nekaj manj zaloge stavbnih zemljišč, kot je je bilo pred sprejetjem OPN.

A komunalni prispevek v občini je za večino državljanov še vedno visok in pomeni velik finančni zalogaj za graditelja. Če za primer vzamemo stanovanjsko hišo z 200 m² neto tlorisne površine in 500 m² gradbene parcele, bi komunalni prispevek po novem znašal od 6.659 do 11.581 EUR, kar je seveda odvisno od vrednosti infrastrukture, ki je zagotovljena na območju novogradnje. Župan Franc Setnikar na to pripomni, da je višina komunalnega prispevka v Občini Dobrova - Polhov Gradec povsem primerljiva s sosednjimi občinami oziroma je prispevek celo nižji kot ponekod drugod, poleg tega pa vizija občine ni usmerjena v širjenje stanovanjskih naselij, temveč k temu, da se občanom zagotovi ustrezna kakovost življenja oziroma se na tej ravni ohranja.

 

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.