Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Proti jutru se bo na Primorskem začela nabirati oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 4, ob morju okoli 9 stopinj C.
5°C | 14°C
torek, 24.10.2016
10°C | 17°C
sreda, 25.10.2016
13°C | 21°C
četrtek, 26.10.2016
13°C | 15°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Čez Babno Goro končno po normalno prevozni ......


PROMET

| |
23.11.2012      9:14
A A

Čez Babno Goro končno po normalno prevozni cesti


Vsaj 20 let je trajalo, da je javna cesta Belica – Babna Gora – Dvor normalno in s tem tudi varno prevozna.


Sanacija del na javni cesti Belica – Babna Gora – Dvor.
Sanacija del na javni cesti Belica – Babna Gora – Dvor.
Deli:

Cesta namreč vsaj na enem izmed odsekov poteka po izredno plazovitem območju, zato teren ves čas, posebej pa ob večjih nalivih  in manjših potresih, močno drsi. Iz tega razloga je bila na tem odseku že večkrat izvedena izravnava ceste in preplastitev asfalta, nikoli pa se k problemu ni pristopilo celostno, vse do danes, ko je Občina vsaj zaenkrat za ta odsek investirala okrog 15.000 evrov. Za rešitev problema je bil namreč potreben izkop in prestavitev vodovoda, električnega voda in drugih omrežij, ki potekajo ravno na tem območju. Zatem je sledilo nasutje in utrjevanje terena, polaganje asfalta pa se načrtuje za prihodnje leto, saj se mora material na cestišču še ustrezno stabilizirati in utrditi. Dela je izvajalec Andrej Trobec s.p. zaključil tik pred poplavami in s tem vaščane Babne Gore rešil pred popolno odrezanostjo od civiliziranega sveta. Saj edino ta cesta vodi iz vasi Babna Gora čez Bezenico v Brezje pri Dobrovi, kjer se lahko izognemo predelom, kjer Gradaščica najpogosteje poplavlja.

 

Nadja Prosen Verbič

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2016
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.