Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.05.2017

delno oblačno
Ponoči bo povečini jasno, le v vzhodni in deloma osrednji Sloveniji bo več oblačnosti, ponekod bodo možne tudi krajevne padavine.
12°C | 22°C
petek, 26.05.2017
9°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
12°C | 28°C
Opozorila
Sreda, 24.5.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Tudi v Šentjoštu blagoslovili motorje


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
04.05.2013      20:26
A A

Tudi v Šentjoštu blagoslovili motorje


Šentjošt, 4. maj – Tako kot že več let zapored so se tudi letos v farni cerkvi zbrali motoristi, po maši pa je pred cerkvijo potekal blagoslov motorjev.


Deli:

V Šentjoštu namreč že več let deluje neformalna skupina ljubiteljev motorjev, imenovana Motorčkarji Šentjošt. V skupini, ki je sprva štela peščico prijateljev, ki so jim bili ljubi dvokolesni konjički, je danes okoli dvajset motoristov, ki se navadno ob koncu tedna odpravijo na krajše ali daljše izlete po Sloveniji. Sprva so se vozili predvsem z različnimi izvedenkami znane koprske tovarne motorjev, danes pa prisegajo predvsem na bavarske dvokolesnike. Če so s prehodom na močnejše in večje motorje poskrbeli za udobnejšo vožnjo, pa želijo z blagoslovom, ki ga je tudi tokrat podelil lokalni župnik Andrej Sever, poskrbeti še za varno plat vožnje. Tako se je na dvorišču pred cerkvijo v sobotnem popoldanskem soncu lesketalo okoli petdeset motorjev, od katerih so nekateri že srečali abrahama, drugi pa so se ponašali še s salonsko ceno. Vsem pa je bilo skupno, da so bili zloščeni do zadnjega centimetra pločevine, saj so paradirali ne le pred motoristi, temveč tudi pred naključnimi udeleženci blagoslova. Po koncu uradnega dela je seveda sledilo še družabno srečanje, kjer so pogovori hitro nanesli na nedavne ali načrtovane motoristične podvige.


Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.