Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

pretežno oblačno
Popoldne bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo večinoma oblačno in ponekod megleno, predvsem v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, v vzhodnih krajih do okoli 22 stopinj C.
13°C | 17°C
četrtek, 27.10.2016
10°C | 15°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 15°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Tudi v Šentjoštu blagoslovili motorje


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
04.05.2013      20:26
A A

Tudi v Šentjoštu blagoslovili motorje


Šentjošt, 4. maj – Tako kot že več let zapored so se tudi letos v farni cerkvi zbrali motoristi, po maši pa je pred cerkvijo potekal blagoslov motorjev.


Deli:

V Šentjoštu namreč že več let deluje neformalna skupina ljubiteljev motorjev, imenovana Motorčkarji Šentjošt. V skupini, ki je sprva štela peščico prijateljev, ki so jim bili ljubi dvokolesni konjički, je danes okoli dvajset motoristov, ki se navadno ob koncu tedna odpravijo na krajše ali daljše izlete po Sloveniji. Sprva so se vozili predvsem z različnimi izvedenkami znane koprske tovarne motorjev, danes pa prisegajo predvsem na bavarske dvokolesnike. Če so s prehodom na močnejše in večje motorje poskrbeli za udobnejšo vožnjo, pa želijo z blagoslovom, ki ga je tudi tokrat podelil lokalni župnik Andrej Sever, poskrbeti še za varno plat vožnje. Tako se je na dvorišču pred cerkvijo v sobotnem popoldanskem soncu lesketalo okoli petdeset motorjev, od katerih so nekateri že srečali abrahama, drugi pa so se ponašali še s salonsko ceno. Vsem pa je bilo skupno, da so bili zloščeni do zadnjega centimetra pločevine, saj so paradirali ne le pred motoristi, temveč tudi pred naključnimi udeleženci blagoslova. Po koncu uradnega dela je seveda sledilo še družabno srečanje, kjer so pogovori hitro nanesli na nedavne ali načrtovane motoristične podvige.


Gašper Tominc, foto: GT

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
02.11. - 04.11.2016 | Šole in vrtci
Počitniške delavnice v Muzeju pošte in telekomunikacij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.