Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.03.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji pretežno oblačno, drugod pa delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. V zahodnih in ponekod v osrednjih krajih se bodo pojavljale manjše krajevne plohe. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 19, v vzhodnih krajih do 23 stopinj.
8°C | 19°C
petek, 24.03.2017
6°C | 22°C
sobota, 25.03.2017
7°C | 19°C
nedelja, 26.03.2017
5°C | 10°C
ponedeljek, 27.03.2017
0°C | 16°C
Opozorila
Četrtek, 23.3.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Oskrba s pitno vodo v Občini Dobrova - Polhov ......


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
25.04.2013      11:15
A A

Oskrba s pitno vodo v Občini Dobrova - Polhov Gradec v letu 2012


Režijski obrat Občine Dobrova - Polhov Gradec kot izvajalec obvezne gospodarske javne službe oskrbe s pitno vodo svoje občane obvešča o kakovosti pitne vode na javnih vodovodnih omrežjih občine.


Deli:

V letu 2012 je notranji nadzor in spremljanje stanja pri oskrbi s pitno vodo glede zdravstvene ustreznosti in skladnosti pitne vode na javnih vodovodnih sistemih Občine Dobrova - Polhov Gradec opravljal Zavod za zdravstveno varstvo Ljubljana, Zaloška cesta 29, Ljubljana. Spremljanje stanja oskrbe s pitno vodo v Občini Dobrova - Polhov Gradec je ZZV Ljubljana izvajal v okviru Pogodbe o izvajanju storitve nadzora pitne vode št. 120-004-602-2/09 in aneksa k pogodbi št. 3 -120-004-602-23/11 ter Plana vzorčenja pitne vode v Občini Dobrova - Polhov Gradec za leto 2012. Zdravstvena ustreznost in skladnost pitne vode se nadzorujeta tudi v okviru monitoringa pitne vode in nadzora inšpekcijskih služb.

Poročilo o pitni vodi za leto 2012 je pripravljeno skladno z navodilom Inštituta za varovanje zdravja RS. Notranji nadzor se je izvajal v skladu s predpisi, ki urejajo zdravstveno ustreznost živil. Strokovna podlaga za izvajanje notranjega nadzora je Pravilnik o pitni vodi (Ur. l. RS št. 19/04, 35/04, 26704, 92/06 in 25/09). Zdravstvena ustreznost in skladnost pitne vode se je v okviru notranjega nadzora ocenjevala na podlagi rezultatov opravljenih mikrobioloških in fizikalno-kemijskih preizkušanj in terenskih meritev ter sanitarno-tehničnega in higienskega stanja vodooskrbnih objektov, naprav, delovanja naprav oziroma postopkov priprave pitne vode pred njeno distribucijo v  vodovodna omrežja posameznih vodovodnih sistemov.

Celoten dokument Poročila o pitni vodi za leto 2012 je objavljen na spletni strani www.dobrova-polhovgradec.si v rubriki Oskrba s pitno vodo – obveščanje občanov, prav tako pa je poročilo dostopno na vseh krajevnih skupnostih in na sedežu občine.

V primeru kakršnekoli neustreznosti pitne vode upravljavec javnega sistema za oskrbo s pitno vodo izvede ustrezne ukrepe in obvesti uporabnike.
O vseh večjih investicijskih in vzdrževalnih delih na javnih vodovodnih omrežjih ter motnjah pri dobavi pitne vode bodo uporabniki obveščeni na spletni strani www.dobrova-polhovgradec.si, na oglasni deski krajevne skupnosti in občine ter z letaki.

 

Režijski obrat Občine Dobrova - Polhov Gradec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 446
Izšla: 27.02.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.