Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 13h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
11°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Obnovitvena dela v cerkvi sv. Neže v Brezju


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
14.01.2014      11:05
A A

Obnovitvena dela v cerkvi sv. Neže v Brezju


V nedeljo, 27. oktobra 2013, je bil opravljen blagoslov obnovitvenih del v cerkvi sv. Neže v Brezju. Lep jesenski dan je zbral ljudi, ki so napolnili cerkev pri popoldanski sv. maši. Blagoslov izvedenih del je opravil domači, dobrovski župnik Alojzij Golob, maševal pa je g. Miro Šlibar.


Deli:

Ponosni domačini in tudi drugi so se veselili velike pridobitve. Med obnovo so izvajalci v zvoniku postavili novo hrastovo konstrukcijo za zvonove, izvedli elektrifikacijo zvonov in vzpostavili nov mehanizem za stolpno uro. Za bitje ure so vključili nova kladiva. Posodobitev je prinesla tudi avtomatizacijo zvonjenja in bitja ure. V cerkvi so položili nov tlak, tako imenovani klinker. Zidove so obnovili s sanirnim ometom. Za vzpon na cerkveni kor so izdelali nove hrastove stopnice, na koru pa položili nov hrastov tlak. Cerkev so prebelili z apnenimi barvami. Prepleskali so vsa okna in omare v zakristiji. Strokovno so obnovili glavni oltar sv. Neže. Zunaj, pod zvonikom so položili nov granitni tlak.

Po slovesnosti je bilo ob cerkvi družabno srečanje, obiskovalce so pričakale okusne dobrote domačih gospodinj ter rujna kapljica domačega vina in sok. Slovesni dogodek in dobra volja sta ljudi povezala v prijetne razgovore, pridni domačini in drugi posamezniki pa so obudili hvaležen spomin na vloženi trud.

 

RK AG
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.