Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 06.12.2016

jasno
Ponoči bo delno jasno, na jugu pa bo še zmerno do pretežno oblačno.
-1°C | 6°C
sreda, 07.12.2016
-2°C | 4°C
četrtek, 08.12.2016
-4°C | 7°C
petek, 09.12.2016
-2°C | 3°C
Opozorila
Ponedeljek, 5.12.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Gabrčani na kupu


LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
20.06.2013      23:58
A A

Gabrčani na kupu


Že osmo leto zapored so se Gabrčani iz vse Slovenije zbrali na srečanju, tokrat znova v Gabrju pri Dobrovi.


Srečanje so popestrile zabavne kmečke igre.
Srečanje so popestrile zabavne kmečke igre.
Deli:

Vsako leto ima eden od štirinajstih krajev v Sloveniji, poimenovanih Gab(e)rje, čast, da gosti srečanje Gabrčanov. Tokrat je srečanje po osmih letih znova potekalo v naših krajih. Pričetki srečanja pa so domislica prav "domačih" Gabrčanov.

Avtobusi iz Gabrja pri Tolminu, Gabrja pod Špilkom, Gabrja na Vipavskem, Gabrja pri Lendavi, Mestne četrti Gabrje pri Celju, Gabrju pod Gorjanci, Gabrja pri Jančah in Gabrja pri Dobovi so se že dopoldne zgrinjali proti Gabrju pri Dobrovi. Domačini so goste sprejeli v starem vaškem jedru, natančneje na kmetiji Pr' Dlesk, in se nato v sprevodu napotili do športno-rekreacijskega centra v Gabrju, kjer se je odvijalo celotno srečanje.

Prireditev pa nima le značaja druženja, temveč je namenjena tudi spoznavanju lokalnih znamenitosti. Tako so si Gabrčani z vseh koncev popoldne ogledali gotsko cerkev v Dvoru, graščino Polhov Gradec, poštni muzej in prostore Čebelarstva Božnar. Nekateri pa so si ogledali tehniški muzej Bistra v sosednjem kraju.

Kot se za pravo srečanje spodobi, so domačini poskrbeli tudi za pester zabavni program s kmečkimi igrami in zabavo ob glasbi domačih ansamblov Bitenc in Dolomiti. Zmaga na kmečkih igrah gre tako letos domačinom, ki se lahko morda pohvalijo z "domačim terenom". Za zabavo je poskrbel tudi Jože Potrebuješ, ali kot mu pravijo, "ta zaresn' Gabrčan".

Prihodnje leto se bodo številni Gabrčani znova zabavali, in sicer na celjskem koncu, kjer bodo srečanje gostili Gabrčani iz Mestne četrti Gabrje.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
05.12.2016
Danes ni dogodkov.
07.12.2016 | Kultura
Jazzva koncert

Bodite prvi pri oddaji mnenja.