Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Predvsem ponekod v južni Sloveniji bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 3, na Primorskem do 4 stopinje C.
-5°C | 0°C
sreda, 18.01.2017
-6°C | -1°C
četrtek, 19.01.2017
-5°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-6°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-7°C | 0°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 12h
V torek in sredo bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost 110 do 140 km/h. V četrtek bo burja slabela.
-5°C
0°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Biti mama je težka služba


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
15.04.2016      8:38
A A

Biti mama je težka službaPika Nogavička v šoli
Pika Nogavička v šoli
Deli:

Marec je mesec, v katerem se s prav posebno pozornostjo spomnimo naših mamic, babic, tet ... S posebno pozornostjo so se učenci Osnovne šole Črni Vrh v dneh pred materinskem dnevom z velikim veseljem trudili z učenjem pesmic, recitacij, plesov … Kot je pri nas navada, so sodelovali prav vsi učenci, ki so ob pomoči mlajše dramske skupine kulturnega društva vse skupaj  zaokrožili v bogato, otroško, igrivo in iskrivo prireditev. Na začetku so na oder stopili prav vsi učenci šole skupaj, v igrici Muca Copatarica. Ker na šoli deluje tudi pevski zbor, se je ta predstavil z več različnimi pesmicami. Da pa je vse skupaj zvenelo bolj živo, so učenci zraven igrali tudi na različne instrumente, spremljala pa jih je Tanja na kitari. Sledile so še najrazličnejše recitacije pesmic, raziskovanja sopomenk na besedo mama, ata …
V današnjem času je angleški jezik zelo razširjen. Tako se ga najmlajši učenci začnejo učiti v angleškem krožku, malo večji pa pri rednem pouku. Slišali smo prav vse – male in velike Angleže, ki v angleščini zapeli in zraven zaplesali. Učenci, ki so pri pouku v podaljšanem bivanju, so letos nekaj prostega časa namenili svojim mamam, saj so zanje pripravili vsak svojo misel. 

Nina in Tanja obiskujeta glasbeno šolo za kitaro. Pri tem jima pomaga Gabrijela. Tako sta v duetu svoje znanje igranja in petja predstavili tudi nam. V kulturnem društvu pa imamo kar nekaj dobrih mladih igralcev, ki so letos uprizorili igrico Pika Nogavička v šoli pod mentorstvom Darje Plestenjak. 
Ob koncu je vsak učenec svoji mamici podaril drobno presenečenje, in sicer so iz gline izdelali prikupne sovice. Že tako sončen dan je postal še toplejši in verjamem, da je bil tak tudi preostanek dneva in večer, ki so ga naši otroci preživeli skupaj z domačimi.

 

Katja Skopec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.01.2017
Danes ni dogodkov.
21.01.2017 | Kultura
Butelj za večerjo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.