Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.10.2016

pretežno oblačno
Ponoči bodo padavine prehodno nekoliko oslabele in se proti jutru od zahoda znova krepile.
7°C | 7°C
sobota, 22.10.2016
4°C | 13°C
nedelja, 23.10.2016
3°C | 13°C
ponedeljek, 24.10.2016
5°C | 19°C
torek, 25.10.2016
9°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 20.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
7°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Z mano se ozri


KULTURA

| |
03.06.2015      13:23
A A

Z mano se ozriDeli:

Zdi se, kot da se je zgodba Fantovskega zbora Dobrova začela včeraj, a samo kratko brskanje po zgodovini prinese toliko spominov, da jih je težko stlačiti v dvajset let. Leta 1994 ni nihče od nas niti pomislil, da bo navdušenje ob ideji o fantovskem petju v zboru rodilo toliko prijetnih dogodkov, podoknic, nastopov in trdnega prijateljstva med pevci. Nekaj takšnih prijetnih utrinkov z naše skupne poti smo predstavili na koncertu ob 20-letnici delovanja.

Začelo se je … s podoknicami. Sliši se staromodno, a lepa pesem pod oknom lepe deklice je vedno naletela na navdihujoč odziv. Pesmi iz tega obdobja ostajajo železni repertoar in joker v rokavu. Še posebej, ko se kakšne vaje »nepričakovano« zavlečejo. Takrat pridejo na vrsto vesele in zabavne pesmi. Ob dobri družbi se razvežejo jeziki in pesmi stečejo same od sebe. Kdor poje, slabo ne misli – hitro postane moto večera. Sčasoma so v ospredje prišle poroke, ko smo želi sadove naših preštevilnih podoknic. Vsakoletna pevska revija je postala tradicionalen kraj za napovedi novih porok in vabila. Bo morda tudi letos tako? Fantovski zbor se je postopoma krepil tudi s podmladkom. Sedaj že številčna druščina otrok nas navdušuje tako, kot je navdušila polno dvorano na Dobrovi. Skoraj polletne priprave na koncert so bile poplačane ob skupni pesmi z našimi otroki. A tudi žene so si vzele svoj del in nas s presenečenjem večera, z njihovo pesmijo in darilom, podprle pri petju in prijateljstvu. Izrazi veselja na naših obrazih so povedali več kot tisoč besed.

Podeljena zlata priznanja JSKD so nas ob koncu koncerta znova spomnila, da naše udejstvovanje v kulturi šteje že krepko čez dvajset let. Verjamemo, da jih bomo nadgradili še z vsaj dvajsetimi – saj smo še mladi! Morda tudi z Godbo Dobrova-Polhov Gradec, ki je glasno zaključila naše praznovanje in poskrbela za dobro vzdušje tudi po koncertu. Ob koncu se iskreno zahvaljujemo voditelju Juretu Sešku, ansambloma Odklop in Mladi Stoparji, citrarju Tomažu Plahutniku, Godbi Dobrova-Polhov Gradec, vsem, ki so pomagali pri izvedbi koncerta, in še posebej našim družinam za vso podporo in izdatno pomoč.

 

Janez Dolinar

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.10.2016 | Kultura
Petkov program za upokojence

Bodite prvi pri oddaji mnenja.