Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 25.01.2017

delno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno, prehodno se bo nekoliko pooblačilo tudi v višjih legah in na Primorskem. Tam se bo burja nekoliko okrepila. Ponekod na jugu bo občasno lahko naletaval sneg. Najnižje jutranje temperature bodo od -12 do -6, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-8°C | -2°C
četrtek, 26.01.2017
-6°C | 0°C
petek, 27.01.2017
-7°C | 0°C
sobota, 28.01.2017
-6°C | 5°C
nedelja, 29.01.2017
-4°C | 3°C
Opozorila
Torek, 24.1.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-8°C
-2°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vivi cantando ali živim pojoče


KULTURA, DRUŠTVA

| |
18.04.2016      00:11
A A

Vivi cantando ali živim pojoče


Polhov Gradec, 3. april – Vokalna skupina Svetlice, ki deluje v okviru Turističnega društva Polhov Gradec, je skupaj z vokalno skupino Kanaja povabila na koncert španskih napevov, popevk in zimzelenih melodij. Španski ritmi so očitno tudi v polhograjskih koncih zelo priljubljeni, saj je bil obisk poslušalcev tokrat izreden.


Deli:

Ljubitelji pete pesmi in španskega jezika so docela napolnili dvorano Kulturnega doma Jakoba Trobca. A kljub temu da so morali nekateri dogajanje spremljati kar s hodnika, se niso pritoževali. Tudi do njih so namreč prišli čisti in barviti zvoki sedemnajstčlanske ženske vokalne zasedbe Svetlice in devetčlanske ženske vokalne zasedbe Kanaja, ki ju mojstrsko vodi Martina Kavčnik. Pa tudi jezik tokrat ni igral pomembne vloge. Čeprav so bila vsa besedila pesmi iz repertoarja, ki izvirajo iz Španije, Srednje in Latinske Amerike, prevedena, so se le redki ozirali na platno s pisano besedo, večina se je raje prepustila ritmom, zaprla oči in se zazibala skupaj z dekleti. Tako argentinski kot španski in mehiški napevi, vse melodije so zvenele odlično, kar je rezultat sozvočja petja, instrumentalne glasbe, akustike v dvorani in nenazadnje navdušenja in užitka poslušalcev, kar je bilo posebej čutiti. Po končanem koncertu je bil čas tudi za podoživljanje in izmenjevanje vtisov ter prijetno druženje, ki je bilo ob tipični španski pijači – sangriji še pristnejše.

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.