Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 03.12.2016

pretežno oblačno
Popoldne bo zmerno do pretežno oblačno, le na severovzhodu bo delno do pretežno jasno. Na zahodu ni izključena kakšna kaplja dežja. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 2 do 5, na Primorskem do 10 stopinj C.
-2°C | 4°C
nedelja, 04.12.2016
-2°C | 4°C
ponedeljek, 05.12.2016
-2°C | 4°C
torek, 06.12.2016
-2°C | 6°C
sreda, 07.12.2016
-2°C | 4°C
Opozorila
Sobota, 3.12.2016 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
4°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Obnova Polhograjske graščine


KULTURA

| |
12.01.2016      21:25
A A

Obnova Polhograjske graščine


Jeseni se je Tehniški muzej Slovenije lotil prepotrebnih sanacijskih del in na območju Polhograjske graščine popravil februarja poškodovani kamniti obok in obnovil streho grajskega objekta.


Obnova Polhograjske graščine
Obnova Polhograjske graščine
Deli:

Lastnica Polhograjske graščine Republika Slovenija je konec letošnjega leta le namenila nekaj pozornosti in denarja turističnemu biseru občine Dobrova - Polhov Gradec. V začetku lanskega leta je bil kamniti obok severnih vrat tlakovanega grajskega dvorišča, po katerem je še danes speljana izredno obremenjena občinska cesta, namreč močno poškodovan. Vse od takrat ga je reševala le začasna opora iz masivnih kovinskih profilov. O nesreči smo poročali tudi v Našem časopisu ter pozivali državo, naj ukrepa. Na pobudo upravljavca, Tehniškega muzeja Slovenije ter pozive Občine Dobrova - Polhov Gradec je ministrstvo za kulturo julija lani s posebno odločbo le dodelilo dodatna sredstva Tehniškemu muzeju Slovenije, in sicer za obnovo strehe in popravilo poškodovanega oboka gradu Polhov Gradec. Oktobra je z razpisom izbrani izvajalec zaključil s sanacijskimi deli, a obok je kljub mnenju nekaterih, da bi ga bilo priporočljivo nekoliko dvigniti in razširiti, ostal nespremenjen. Za tem se je podjetje Streha Mlakar lotilo obnove strehe. Delavci so zamenjali kritino, letve, hidroizolacijo, namestili snegolove, žlebove, manjkajoči odtočni žleb in zaradi dotrajanosti zamenjali strelovod. Projekt, ki ga je vodil Tehniški muzej Slovenije, nadzor pa je izvajalo podjetje IN.CO Invest je bil zaključen že pred prazniki – konec decembra, kar je po besedah direktorice muzeja Natalije Polenec v skladu z načrtom. Ker letos Tehniški muzej Slovenije ne načrtuje večjih investicij, temveč predvideva le vzdrževalna dela, smo lahko veseli, da je vsem vpletenim v projekt uspelo od lastnika iztisniti vsaj za ohranitev najnujnejšega.

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.