Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
11°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
11°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prvomajska budnica tudi v naši občini


KULTURA, DRUŠTVA

| |
16.06.2015      14:06
A A

Prvomajska budnica tudi v naši občini


Godba Dobrova-Polhov Gradec, ki zadnje leto veselo igra in daje ritem mnogim občinskim ter drugim prireditvam, je 1. maja pokonci spravila kar precejšen del občanov in tako naj bi bilo tudi prihodnje leto.


Godba Dobrova-Polhov Gradec je 1. maja navsezgodaj zjutraj prebudila vaščane Šentjošta.
Godba Dobrova-Polhov Gradec je 1. maja navsezgodaj zjutraj prebudila vaščane Šentjošta.
Deli:

Prvomajske budnice so marsikje v Sloveniji del tradicionalnega načina proslavljanja praznika dela. Letos je bila sprejeta odločitev, da se takšnega praznovanja posluži tudi Godba Dobrova-Polhov Gradec. In res, veselo voščilo so prvi, ob 6. uri zjutraj, slišali vaščani Šentjošta, ob 7. uri so člani godbe zakorakali po ulicah Polhovega Gradca, uro kasneje so bili budnice deležni v Gaberju, nazadnje pa so ji prisluhnili še na Dobrovi. Med potjo se je avtobus, ki je prevažal orkester mladih glasbenikov, ustavil še pred domovi dobrih ljudi, tistih, ki so  primaknili že precejšen finančni vložek za zagon in delovanje godbe. Budnico so tako zaigrali in vesele prvomajske praznike voščili Šenkovim iz Gaberij, Plevnikovim iz Dobrove in Jarčevim iz Komanije ter se jim tako na svoj način zahvalili za njihove prispevke. Naslednje leto pa se lahko ustavijo tudi pred vašim domom, saj so postaje še odprte, tako kot tudi njihov mošniček, v katerem se zbira denar za nove inštrumente, ki bodo Godbo Dobrova-Polhov Gradec povečali in okrepili. Prvomajska budnica v Občini Dobrova-Polhov Gradec bo postala tradicionalna, obljubljajo pobudniki, saj je bil odziv s strani poslušalcev in občanov izredno pozitiven, mladi godbeniki pa tudi od nikoder niso odšli ne lačni ne žejni.

 

Nadja Prosen Verbič, foto Vid Klančar

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.