Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 05.12.2016

delno oblačno
Dopoldne bo povečini zmerno do pretežno oblačno. Na jugovzhodu bodo sprva možne rahle padavine.
-2°C | 4°C
torek, 06.12.2016
-1°C | 6°C
sreda, 07.12.2016
-2°C | 4°C
četrtek, 08.12.2016
-4°C | 7°C
petek, 09.12.2016
-2°C | 3°C
Opozorila
Ponedeljek, 5.12.2016 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
4°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prvi dobri mož med polhograjskimi otroki


KULTURA, SOSED SOSEDU

| |
10.12.2015      13:22
A A

Prvi dobri mož med polhograjskimi otroki


Polhov Gradec, 5. december – Na predvečer godovnjaka sv. Nikolaja je v dvorani Kulturnega doma Jakoba Trobca otroke obiskal prvi decembrski dobri mož.


Deli:

Poučna zgodba o angelčku Dobrinčku, ki je prišel na Zemljo, da bi med ljudi prinesel mir in dobro ter jih odvrnil od vsakodnevnih razprtij, sovraštva in pohlepnosti, je pripravila lep uvod v prihod tako težko pričakovanega sv. Miklavža. Ta je med polhograjske otroke tudi tokrat prišel v spremstvu prijaznih angelcev in angelskega zbora. Svoj prostor na odru pa so si izborili tudi nagajivi parklji, ki so pri otrocih zbudili nekaj strahu, a ne za dolgo, saj jih je Miklavž hitro okaral ter jih poučil o primernem vedenju. V ospredje so bili tudi to pot poklicani trije pomembni lokalni možje, in sicer župan Franc Setnikar, župnik Bogdan Oražem in ravnatelj Jernej Klemen, ki jih je nebeški mož izprašal o njihovem delu ter jih poučil o nekaterih nebeških skrivnostih. Glede na njihovo pridnost so si prislužili darila, tako kot tudi vsi navzoči otroci. Veselje je bilo veliko, predvsem ob srečanju z Miklavžem. Ta se je potem odpravil še v domove ter obdaril otroke z zasluženimi priboljški, v njihove domove pa prinesel veselje, ki naj traja še vsaj ves praznični mesec.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
05.12.2016
Danes ni dogodkov.
07.12.2016 | Kultura
Jazzva koncert

Bodite prvi pri oddaji mnenja.