Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Danes bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo večinoma oblačno in ponekod megleno, predvsem v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, v vzhodnih krajih do okoli 22 stopinj C.
13°C | 18°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 17°C
četrtek, 27.10.2016
10°C | 15°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 15°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prvi dobri mož med polhograjskimi otroki


KULTURA, SOSED SOSEDU

| |
10.12.2015      13:22
A A

Prvi dobri mož med polhograjskimi otroki


Polhov Gradec, 5. december – Na predvečer godovnjaka sv. Nikolaja je v dvorani Kulturnega doma Jakoba Trobca otroke obiskal prvi decembrski dobri mož.


Deli:

Poučna zgodba o angelčku Dobrinčku, ki je prišel na Zemljo, da bi med ljudi prinesel mir in dobro ter jih odvrnil od vsakodnevnih razprtij, sovraštva in pohlepnosti, je pripravila lep uvod v prihod tako težko pričakovanega sv. Miklavža. Ta je med polhograjske otroke tudi tokrat prišel v spremstvu prijaznih angelcev in angelskega zbora. Svoj prostor na odru pa so si izborili tudi nagajivi parklji, ki so pri otrocih zbudili nekaj strahu, a ne za dolgo, saj jih je Miklavž hitro okaral ter jih poučil o primernem vedenju. V ospredje so bili tudi to pot poklicani trije pomembni lokalni možje, in sicer župan Franc Setnikar, župnik Bogdan Oražem in ravnatelj Jernej Klemen, ki jih je nebeški mož izprašal o njihovem delu ter jih poučil o nekaterih nebeških skrivnostih. Glede na njihovo pridnost so si prislužili darila, tako kot tudi vsi navzoči otroci. Veselje je bilo veliko, predvsem ob srečanju z Miklavžem. Ta se je potem odpravil še v domove ter obdaril otroke z zasluženimi priboljški, v njihove domove pa prinesel veselje, ki naj traja še vsaj ves praznični mesec.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
02.11. - 04.11.2016 | Šole in vrtci
Počitniške delavnice v Muzeju pošte in telekomunikacij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.