Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prireditev v počastitev slovenskega ......


KULTURA

| |
09.02.2016      10:03
A A

Prireditev v počastitev slovenskega kulturnega praznikaDeli:

Dobrova, 5. februar – Kulturno društvo Dobrova je slovenski kulturni praznik obeležilo s prireditvijo ob koncu prvega delovnega tedna v februarju. Prireditev je z Zdravljico odprla otroška folklorna skupina in kljub dobro poznanemu bontonu, da se za tovrsten nastop nastopajočih ne nagradi z aplavzom, je občinstvo zaradi navdušenja nad mladimi bosimi folkloristi to malce prekršilo. Prireditev smo obarvali s slovenskim narodnim buditeljem Valentinom Vodnikom, ki je pred četrt tisočletja za slovenski narod naredil velik korak, saj je močno pripomogel k temu, da se je v slovenskih šolah začelo poučevati v slovenskem jeziku. Naslov prireditve pa izhaja iz njegove kuharske knjige, namenjene tedanjim gospodinjam. Obiskovalci so med drugim slišali preverjen recept za dobre krofe, ki so jih lahko po prireditvi tudi poizkusili. Prisotne je pozdravil tudi župan Občine Dobrova - Polhov Gradec Franc Setnikar. Prireditev sem povezovala predsednica društva. Poleg plesa otroške folklorne skupine, petja mešanega in fantovskega zbora ter recitacij Vodnikovih del naše gledališke skupine smo za obiskovalce pripravili še nastope plesne skupine Panorama, Glasbene šole Emil Adamič in Godbe Dobrova - Polhov Gradec. Namen prireditve je, poleg počastitve praznika, prikaz kulturnega dogajanja na Dobrovi v malem. Obiskovalci so ob kozarčku in prigrizku po prireditvi izrazili zadovoljstvo in presenečenje nad posameznimi točkami ter pozdravili prizadevanja za ohranjanje in razvoj naše kulturne dediščine.

 

Magdalena Tehovnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.