Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

pretežno jasno
Ponoči se bo zjasnilo. Po nižinah v notranjosti Slovenije bo nastala megla. Šibka burja na Primorskem bo ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 3, v alpskih dolinah do -4, ob morju okoli 8 stopinj C.
3°C | 14°C
nedelja, 23.10.2016
4°C | 12°C
ponedeljek, 24.10.2016
9°C | 19°C
torek, 25.10.2016
12°C | 18°C
Opozorila
Petek, 21.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prireditev v počastitev slovenskega ......


KULTURA

| |
09.02.2016      10:03
A A

Prireditev v počastitev slovenskega kulturnega praznikaDeli:

Dobrova, 5. februar – Kulturno društvo Dobrova je slovenski kulturni praznik obeležilo s prireditvijo ob koncu prvega delovnega tedna v februarju. Prireditev je z Zdravljico odprla otroška folklorna skupina in kljub dobro poznanemu bontonu, da se za tovrsten nastop nastopajočih ne nagradi z aplavzom, je občinstvo zaradi navdušenja nad mladimi bosimi folkloristi to malce prekršilo. Prireditev smo obarvali s slovenskim narodnim buditeljem Valentinom Vodnikom, ki je pred četrt tisočletja za slovenski narod naredil velik korak, saj je močno pripomogel k temu, da se je v slovenskih šolah začelo poučevati v slovenskem jeziku. Naslov prireditve pa izhaja iz njegove kuharske knjige, namenjene tedanjim gospodinjam. Obiskovalci so med drugim slišali preverjen recept za dobre krofe, ki so jih lahko po prireditvi tudi poizkusili. Prisotne je pozdravil tudi župan Občine Dobrova - Polhov Gradec Franc Setnikar. Prireditev sem povezovala predsednica društva. Poleg plesa otroške folklorne skupine, petja mešanega in fantovskega zbora ter recitacij Vodnikovih del naše gledališke skupine smo za obiskovalce pripravili še nastope plesne skupine Panorama, Glasbene šole Emil Adamič in Godbe Dobrova - Polhov Gradec. Namen prireditve je, poleg počastitve praznika, prikaz kulturnega dogajanja na Dobrovi v malem. Obiskovalci so ob kozarčku in prigrizku po prireditvi izrazili zadovoljstvo in presenečenje nad posameznimi točkami ter pozdravili prizadevanja za ohranjanje in razvoj naše kulturne dediščine.

 

Magdalena Tehovnik

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.10.2016 | Kultura
Petkov program za upokojence

Bodite prvi pri oddaji mnenja.