Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Danes bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo večinoma oblačno, predvsem v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, v vzhodnih krajih do okoli 22 stopinj C.
13°C | 17°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 14°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
5°C | 15°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pica, pašta, pivo, prijazni ljudje in morje – ......


KULTURA

| |
11.06.2013      7:46
A A

Pica, pašta, pivo, prijazni ljudje in morje – to je Italija


Letošnje prvomajske praznike smo člani Folklorne skupine Grof Blagaj iz Polhovega Gradca izkoristili malo drugače kot običajno. Udeležili smo se mednarodnega folklornega festivala v Italiji, natančneje v obmorskem mestecu Lido di Jesolo.


Deli:

Tudi tokrat je naša skupina ponosno predstavljala Slovenijo in slovenske folklorne običaje. Prikazali smo gorenjske in dolenjskih plese ter oblačila, nad katerimi so bili preostali udeleženci festivala navdušeni, zato smo se z drugimi nastopajočimi pa tudi z naključnimi turisti veliko fotografirali. Na festivalu smo pridobili zanimive izkušnje, izmenjali mnenja ter se seznanili s plesi drugih držav in njihovo kulturo. Poleg nastopov pa smo si ogledali tudi glavne znamenitosti mesta, med drugim Aquarium in Tropicarium Park z več kot 600 živalmi, se sprehodili in posončili na čudoviti peščeni plaži, se z ladjico odpravili na izlet po otokih okoli Benetk, nakupili spominke in se kot vedno izdatno nasmejali. Kamorkoli smo prišli, se je kmalu (za)slišala slovenska Golica in Slovenija, od kod lepote tvoje ... Kdor do letošnjega maja še ni vedel, kje je Slovenija, jo zdaj zagotovo pozna.
Na poti domov smo polni novih vtisov in prijetno utrujeni na avtobusu zaspali. Počitka je konec, v načrtu pa so že nov festival, letne kondicijske priprave in seveda številni nastopi.
Vse informacije dobite na naši spletni strani www.fs-grofblagaj.si.

 

Anita Kobe

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
02.11. - 04.11.2016 | Šole in vrtci
Počitniške delavnice v Muzeju pošte in telekomunikacij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.