Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 04.12.2016

pretežno jasno
Ponoči bo na jugozahodu zmerno do pretežno oblačno, drugod delno do pretežno jasno. Zjutraj bo po nekaterih nižinah nastala megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -3, na Primorskem do 6 stopinj C.
-2°C | 4°C
torek, 05.12.2016
-2°C | 4°C
sreda, 06.12.2016
-2°C | 6°C
četrtek, 07.12.2016
-2°C | 4°C
Opozorila
Sobota, 3.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
4°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pesem miru


KULTURA

| |
22.12.2014      14:31
A A

Pesem miru


26. 12. 2014 ob 18. uri v Kulturnem domu Jakoba Trobca v Polhovem Gradcu


Deli:

Na praznik sv. Štefana, ko praznujemo dan samostojnosti, ste vsi lepo vabljeni na tradicionalno prireditev Pesem miru, ki bo v Kulturnem domu Jakoba Trobca ob šestih zvečer. Tudi letos nam bodo zapeli vsi pevski zbori Pograjske doline. Z branjem pisem vojakov se bomo spomnili stoletnice začetka prve svetovne vojne. Za temi pismi se skrivajo osebne zgodbe mladih mož in fantov, ki so jih pisali svojim domačim in drugim dragim osebam. Prav to dopisovanje nas bo gotovo vabilo k razmišljanju o smislu vojne, v kateri so mnogi izgubili svoja mlada življenja. Žalosten spomin na te težke dni bi nam, današnjim rodovom, moral priklicati hvaležnost, da živimo v miru in samostojni državi Sloveniji, o kateri so naši predniki lahko le sanjali.

 

Turistično društvo Briše

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.