Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Ponoči bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, proti jutru lahko v alpskih dolinah nastane megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, v zatišnih legah okoli 3 stopinje C.
10°C | 15°C
torek, 25.10.2016
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
14°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 14°C
petek, 28.10.2016
3°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Miklavž obdaril pridne otroke


KULTURA

| |
10.12.2013      5:46
A A

Miklavž obdaril pridne otroke


Polhov Gradec, 6. november – Na predvečer sv. Miklavža je ta s svojimi angelci obiskal pridne otroke v Polhovem Gradcu.


Otroci so za druge najmlajše pripravili poučno igrico.
Otroci so za druge najmlajše pripravili poučno igrico.
Deli:

Dvorana Kulturnega doma Jakoba Trobca je bila tokrat premajhna za vse zbrane otroke in njihove starše, ki so nestrpno pričakovali prvega dobrega decembrskega moža. Pred njegovim prihodom so polhograjski otroci pripravili in zaigrali čudovito igrico o angelčku Dobrinčku, ki se je odpravil na Zemljo med nagajive otroke. Pokaral jih je na račun neprimernega in nespoštljivega obnašanja v šoli ter jim svetoval, kako naj bodo pridni, saj jih iz nebes ves čas opazuje sv. Miklavž. Ko so otroci postali boljši, so skupaj z vsemi otroki v dvorani poklicali Miklavža. Temu so se ob prihodu poleg angelčkov pridružili tudi lokalni, polhograjski parklji. Dobri mož je prijazno nagovoril otroke in njihove starše, pozdravil župnika Oražma, misijonarja Krmelja in župana Setnikarja, ob koncu pa vsem pridnim otrokom razdelil darila, ki jih je prispevalo KD Gregor Rihar. Veseli so zapustili dvorano in odšli na svoje domove. Kdo ve, morda jih je sv. Miklavž obiskal tudi tam.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
02.11. - 04.11.2016 | Šole in vrtci
Počitniške delavnice v Muzeju pošte in telekomunikacij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.