Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 01.03.2017

delno oblačno
Zvečer in ponoči bo oblačno, padavine se bodo krepile in zajele vso Slovenijo. V prvem delu noči bo še pihal zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. V drugi polovici noči in zjutraj lahko tudi zagrmi. Ohladilo se bo, meja sneženja se bo zjutraj spustila do nadmorske višine okoli 500 m, ob močnejših padavinah lahko tudi nižje. Prehodno bo zapihal severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 4, ob morju 7 stopinj C.
4°C | 13°C
četrtek, 02.03.2017
-1°C | 15°C
petek, 03.03.2017
2°C | 10°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 15°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 16h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
4°C
13°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Kulturno na pustno soboto


KULTURA, DRUŠTVA

| |
17.02.2013      9:22
A A

Kulturno na pustno soboto


Črni Vrh, 9. februar – Na pustno soboto oziroma na večer po slovenskem kulturnem prazniku so se krajani Črnega Vrha in okolice zbrali v dvorani doma krajanov, kjer so se spomnili največjega slovenskega pesnika in njegovih del ter ustvarjanja kulturnih skupin iz bližnje okolice. Po programu so se pustne šeme in drugi obiskovalci poveselili z Ansamblom Prosen.


Dramska skupina KD Črni Vrh je uprizorila balado Povodni mož.
Dramska skupina KD Črni Vrh je uprizorila balado Povodni mož.
Deli:

Proslava v počastitev Prešerna se je začela dogodku primerno, s slovensko himno, ki jo je zapela Janja Janša. Nadaljevanje kulturno-glasbene prireditve je bilo v znamenju našega velikega umetnika. Povezovalka programa Anja Buh je uvodoma strnila nekaj pomembnejših podatkov iz življenja našega največjega pesnika. Nato je Dramska skupina Kulturnega društva Črni Vrh, ki je bil tudi organizator tokratne prireditve, na svojevrsten in zanimiv način uprizorila eno najbolj priljubljenih in znanih Prešernovih stvaritev – Povodnega moža. "V črnovrškem domu krajanov pred modro zaveso, trobente in gosli in cimbale so pele, plesále lepote črnovrške so cele, v soboto popoldan z mladenči vesele." Tako bi dogajanje opisal Prešeren, nadaljevanje pa je potekalo po scenariju te prve slovenske balade. Sledile so glasbene točke; svoj glasbeni talent sta občinstvu predstavili Nastja Dolenec in Janja Janša, vsaka s svojo skladbo, posebni talenti pa so člani Seksteta Odoica, ki so tudi tokrat z nadvse domiselnimi priredbami nekaterih znanih pesmi poslušalce nasmejali do ušes. Njihovo zanimanje pa ni bilo nič manjše ob naslednjem nastopu, nastopu otroške folklorne skupine Nagajivčki. Družijo jih pesem in ples ter otroška razigranost in še kako prav je in seveda navdušujoče, da slovensko pesem in ples, ki sta steber naše kulture, vzljubijo in ohranjajo že tako mladi. Le tako se slovenska glasba človeku že kot malemu otroku usede globoko v srce. Slovenska glasba, in to narodno-zabavna, se je zasidrala v srce tudi Ansamblu Prosen, zato jo nadvse radi prepevajo, igrajo in delijo z drugimi. Nekaj svojih skladb so z občinstvom podelili v sklopu programa prireditve, velik del pa so jih zaigrali še po tem, ko so se odmaknile klopi in je prostor doma postal plesišče najrazličnejših pustnih šem, ki so zarajale pozno v noč.

 

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 446
Izšla: 27.02.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 28 1 2 3 4 5 6 7 8 9
07.02. - 19.03.2017 | Kultura
Gostujoča razstava Tifonamka
07.03. - 12.03.2017 | Kultura
Študentski teden odprtih vrat TMS

Bodite prvi pri oddaji mnenja.