Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

oblačno
Ponoči bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 stopinj C.
12°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 14°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
5°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Kulturno na pustno soboto


KULTURA, DRUŠTVA

| |
17.02.2013      9:22
A A

Kulturno na pustno soboto


Črni Vrh, 9. februar – Na pustno soboto oziroma na večer po slovenskem kulturnem prazniku so se krajani Črnega Vrha in okolice zbrali v dvorani doma krajanov, kjer so se spomnili največjega slovenskega pesnika in njegovih del ter ustvarjanja kulturnih skupin iz bližnje okolice. Po programu so se pustne šeme in drugi obiskovalci poveselili z Ansamblom Prosen.


Dramska skupina KD Črni Vrh je uprizorila balado Povodni mož.
Dramska skupina KD Črni Vrh je uprizorila balado Povodni mož.
Deli:

Proslava v počastitev Prešerna se je začela dogodku primerno, s slovensko himno, ki jo je zapela Janja Janša. Nadaljevanje kulturno-glasbene prireditve je bilo v znamenju našega velikega umetnika. Povezovalka programa Anja Buh je uvodoma strnila nekaj pomembnejših podatkov iz življenja našega največjega pesnika. Nato je Dramska skupina Kulturnega društva Črni Vrh, ki je bil tudi organizator tokratne prireditve, na svojevrsten in zanimiv način uprizorila eno najbolj priljubljenih in znanih Prešernovih stvaritev – Povodnega moža. "V črnovrškem domu krajanov pred modro zaveso, trobente in gosli in cimbale so pele, plesále lepote črnovrške so cele, v soboto popoldan z mladenči vesele." Tako bi dogajanje opisal Prešeren, nadaljevanje pa je potekalo po scenariju te prve slovenske balade. Sledile so glasbene točke; svoj glasbeni talent sta občinstvu predstavili Nastja Dolenec in Janja Janša, vsaka s svojo skladbo, posebni talenti pa so člani Seksteta Odoica, ki so tudi tokrat z nadvse domiselnimi priredbami nekaterih znanih pesmi poslušalce nasmejali do ušes. Njihovo zanimanje pa ni bilo nič manjše ob naslednjem nastopu, nastopu otroške folklorne skupine Nagajivčki. Družijo jih pesem in ples ter otroška razigranost in še kako prav je in seveda navdušujoče, da slovensko pesem in ples, ki sta steber naše kulture, vzljubijo in ohranjajo že tako mladi. Le tako se slovenska glasba človeku že kot malemu otroku usede globoko v srce. Slovenska glasba, in to narodno-zabavna, se je zasidrala v srce tudi Ansamblu Prosen, zato jo nadvse radi prepevajo, igrajo in delijo z drugimi. Nekaj svojih skladb so z občinstvom podelili v sklopu programa prireditve, velik del pa so jih zaigrali še po tem, ko so se odmaknile klopi in je prostor doma postal plesišče najrazličnejših pustnih šem, ki so zarajale pozno v noč.

 

Nadja Prosen Verbič

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
02.11. - 04.11.2016 | Šole in vrtci
Počitniške delavnice v Muzeju pošte in telekomunikacij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.