Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.01.2017

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, v Beli Krajini in ponekod na Kočevskem pa bo zmerno do pretežno oblačno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 2, na Primorskem do okoli 8 stopinj C.
-8°C | 1°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 1°C
ponedeljek, 23.01.2017
-8°C | 0°C
torek, 24.01.2017
-7°C | 0°C
sreda, 25.01.2017
-7°C | 2°C
Opozorila
Sobota, 21.1.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-8°C
1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Koncert Nathana Laubeja


KULTURA

| |
26.08.2015      8:55
A A

Koncert Nathana LaubejaDeli:

Na predvečer praznika Marijinega vnebovzetja, smo v cerkvi sv. Nikolaja v Dvoru pri Polhovem Gradcu prisluhnili koncertu virtuoza na orglah Nathana Laubeja, ki se je rodil v Chicagu materi Slovenki in očetu Američanu. Že v otroških letih se je navduševal nad cerkvenimi orglami. Izobraževal se je na priznanih glasbenih ustanovah v Ameriki in Evropi. Že v času  študija je dobival številna priznanja ter ponudbe za koncerte na priznanih koncertnih prizoriščih. Kot komaj 24-letni organist je bil imenovan za profesorja na ugledni ameriški akademiji za glasbo Eastman v Rochestru v New Yorku, hkrati pa tudi za "artist in residence" Ameriške katedrale v Parizu v Franciji. Leta 2013 je nastopil službo profesorja na akademiji Eastman. Nathan Laube je eden svetovno najboljših mladih glasbenih interpretov klasične glasbe. Nastopil je v okviru 14. poletnega orgelskega ciklusa, ki ga prireja slovensko orgelsko društvo. Mojster je zaigral na orgle, ki jih je za Daliborja Miklavčiča izdelala delevnica Močnik iz Cerkelj in so že vrsto let postavljene v cerkvi sv. Nikolaja. Mladi virtuoz je polno cerkev poslušalcev z melodijami vodil skozi pretekla stoletja. Prisluhnili smo glasbi Anglije, Nizozemske, Španije, Avstrije, Nemčije, izvzeta pa ni bila niti Slovenija. Bučni aplavzi niso skrivali navdušenja poslušalcev, ki so v Dvor prišli od vsepovsod. V tem tednu je Dvor vsekakor bil najpomembnejše središče občine, saj je poleg znamenitega koncerta le nekaj dni prej gostil tudi mednarodno snemalno ekipo. In takih dogodkov si v prihodnosti še želimo.

 

Marjan Malovrh
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.01.2017 | Kultura
Butelj za večerjo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.