Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 08.12.2016

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, po nižinah bo večinoma nastala megla.
-2°C | 8°C
petek, 09.12.2016
-2°C | 7°C
sobota, 10.12.2016
-3°C | 8°C
nedelja, 11.12.2016
-2°C | 9°C
ponedeljek, 12.12.2016
1°C | 5°C
Opozorila
Sreda, 7.12.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
8°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Godba Dobrova - Polhov Gradec prebudila svoje ......


KULTURA, SOSED SOSEDU

| |
17.05.2016      8:38
A A

Godba Dobrova - Polhov Gradec prebudila svoje občane


Prvomajska budnica je tudi letos odmevala po krajih občine Dobrova - Polhov Gradec in voščila občanom dobro jutro.


Deli:

Praznik dela so člani Godbe Dobrova - Polhov Gradec kljub turobnemu deževnemu jutru začeli zelo zgodaj. Ob 6. uri zjutraj so njihova pihala že ubrano izvajala koračnice ter prebujala vaščane Briš. Nato je avtobus z mlado posadko glasbenikov in voznikom Vinkom na čelu krenil proti Šentjoštu. Tam so jih že čakali domačini, ki so bili veseli in hvaležni za voščilo in glasbo. Ker je vreme še dopuščalo, so godbeniki lahko naredili krog po vasi ter predramili zaspance, ki so kaj kmalu dvignili zavese in rolete ter pokukali v nov dan. Sledila je pot nazaj, proti Polhovemu Gradcu, kjer so pod streho avtobusne postaje našli zavetje pred dežjem. Močno so pihali v svoje inštrumente ter se trudili pregnati sive oblake in dežne kaplje. A zaman. Tu so se godbeniki okrepčali in pot nadaljevali do Dobrove. Tam je bila njihova zadnja postaja. Ker dež ni popustil, so se odločili in po opravljenem bogoslužju vkorakali v cerkev ter presenetili marsikoga, tudi župnika. Budnico so člani sklenili v Razorih, kjer so se poveselili in okrepčali na pikniku ter nazdravili na lepše vreme prihodnje leto.

Nadja Prosen Verbič

Foto: Vid Klančar

 

Godba Dobrova - Polhov Gradec se zahvaljuje vsem občanom za gostoljubje, Občini Dobrova - Polhov Gradec za organizacijo vožnje z avtobusom in vozniku Vinku za varno in prijetno vožnjo.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.