Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.01.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno, predvsem v južni in deloma osrednji Sloveniji bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem popoldne in zvečer zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-5°C | -2°C
torek, 17.01.2017
-4°C | -1°C
sreda, 18.01.2017
-8°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-8°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 12h
Danes bo na Primorskem sprva pihala zmerna burja, ki se bo popoldne in zvečer krepila in v sunkih dosegala hitrosti od 100 do 120 km/h. Še nekoliko močnejšo burjo pričakujemo v torek in sredo, ko bo v sunkih dosegala hitrost okoli 140 km/h.
-5°C
-2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Godba Dobrova - Polhov Gradec prebudila svoje ......


KULTURA, SOSED SOSEDU

| |
17.05.2016      8:38
A A

Godba Dobrova - Polhov Gradec prebudila svoje občane


Prvomajska budnica je tudi letos odmevala po krajih občine Dobrova - Polhov Gradec in voščila občanom dobro jutro.


Deli:

Praznik dela so člani Godbe Dobrova - Polhov Gradec kljub turobnemu deževnemu jutru začeli zelo zgodaj. Ob 6. uri zjutraj so njihova pihala že ubrano izvajala koračnice ter prebujala vaščane Briš. Nato je avtobus z mlado posadko glasbenikov in voznikom Vinkom na čelu krenil proti Šentjoštu. Tam so jih že čakali domačini, ki so bili veseli in hvaležni za voščilo in glasbo. Ker je vreme še dopuščalo, so godbeniki lahko naredili krog po vasi ter predramili zaspance, ki so kaj kmalu dvignili zavese in rolete ter pokukali v nov dan. Sledila je pot nazaj, proti Polhovemu Gradcu, kjer so pod streho avtobusne postaje našli zavetje pred dežjem. Močno so pihali v svoje inštrumente ter se trudili pregnati sive oblake in dežne kaplje. A zaman. Tu so se godbeniki okrepčali in pot nadaljevali do Dobrove. Tam je bila njihova zadnja postaja. Ker dež ni popustil, so se odločili in po opravljenem bogoslužju vkorakali v cerkev ter presenetili marsikoga, tudi župnika. Budnico so člani sklenili v Razorih, kjer so se poveselili in okrepčali na pikniku ter nazdravili na lepše vreme prihodnje leto.

Nadja Prosen Verbič

Foto: Vid Klančar

 

Godba Dobrova - Polhov Gradec se zahvaljuje vsem občanom za gostoljubje, Občini Dobrova - Polhov Gradec za organizacijo vožnje z avtobusom in vozniku Vinku za varno in prijetno vožnjo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.01.2017
Danes ni dogodkov.
21.01.2017 | Kultura
Butelj za večerjo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.