Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Popoldne bo na severovzhodu delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 20 stopinj C.
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
10°C | 14°C
petek, 28.10.2016
4°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
20°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Fčelice zaključile Knjižnico pod krošnjami...


KULTURA, TURIZEM

| |
22.09.2013      14:24
A A

Fčelice zaključile Knjižnico pod krošnjami


Polhov Gradec, 7. september – Prvo soboto meseca kimavca je v grajskem parku svoja, sicer namišljena, vrata zaprla Knjižnica pod krošnjami, ki že drugo leto zapored bogati poletni kulturni program Polhovega Gradca. S tem pa se je končal tudi letošnji pester spremljevalni program, ki mu je jagodo na smetani dodal zaključni koncert štirih prijetnih instrumentalistk po imenu Fčelice.


Deli:

Knjižnica pod krošnjami v Polhovem Gradcu se počasi in lepo razvija. Letos sta jo organizatorja, Javni zavod Polhograjska graščina in Divja misel iz Ljubljane, še popestrila in obarvala s prijetnim spremljevalnim programom. V goste sta povabila Zvonka Čoha in Mašo Kozjek, lokalna ustvarjalca oziroma ilustratorja, nekaj sobot je gospa Helga Kuclar otrokom prebirala pravljice Kristine Brenkove, priredili so še tri glasbene dogodke, kjer so se prav tako predstavili lokalni glasbeni ustvarjalci, skupaj z Muzejem pošte in telekomunikacij pa so v okviru Poletne muzejske noči pripravili delavnico za otroke.

Nekaterih dogodkov se je udeležila tudi Tina Popovič, idejna vodja knjižnice pod krošnjami, ki je povedala: "Knjižnico pod krošnjami poleg Polhovega Gradca organiziramo v mnogih mestih; samo v Ljubljani letos na šestih lokacijah in skozi poletje organiziramo ogromno dogodkov. Zato na vseh žal ne morem biti navzoča. V Polhovem Gradcu, kjer je vedno mirno in lepo, sem bila letos na glasbeno obarvanem odprtju in zaprtju ter na pogovoru z Zvonkom Čohom, ki je bil res super, prav tako kot glasbeni nastopi, kjer odkrivam, da ste pri vas zelo muzikalni. Imate cele družine, ki se ukvarjajo z glasbo, in to je res lepo videti in slišati!"

Ta ugotovitev se je potrdila tudi ob zaključnem koncertu. Pripravile so ga Fčelice oziroma Vokalno-instrumentalni kvartet Fčelice – štiri diplomirane muzikologinje, ki uresničujejo svojo željo po glasbeni ustvarjalnosti. Ingrid Mačus, študentka klavirja na akademiji za glasbo, je pianistka in aranžerka. Ljudskim pesmim, ki jih izvajajo, je dala svoj skladateljski pečat, saj je za večino teh priredbo napisala sama. Flavtistka Eva Žagar, pevka Mirjam Jelnikar in violinistka Ema Nartnik, Polhograjčanka, pa glasbo na papirju skupaj obudijo v življenje. Dekleta so zaigrala in zapela pisan šopek ljudskih pesmi ter jim vdihnila nekaj svojega. To smo občutili tudi poslušalci, ki nam je bil šopek podarjen. Glasbeno razpoloženi smo po koncu koncerta prelistali katero od knjig, poklepetali z udeleženci in dekleti ter si polepšali dan v Knjižnici pod krošnjami.

Da se Knjižnica pod krošnjami v Polhovem Gradcu pojavi tudi naslednje poletje, je zelo verjetno, saj ta kraj spoznava vse več domačinov, ki si v prijetnem in mirnem ambientu Polhograjske graščine privoščijo čas za knjigo. Tu se ustavi tudi mnogo naključnih turistov, ki si zaželijo trenutek počitka na udobnem ležalniku, s knjigo oziroma revijo v roki ali pa tudi brez nje. Najzanimivejši pa so mladoporočenci, ki ta kraj pogosto izkoristijo za zanimive, igrive in včasih tudi nagajive fotografije. Kraj je tudi po mnenju Popovičeve zelo prijeten in primeren za dogodke, povezane s knjigo. Za naslednje leto želi le, da bi se projekt in dogodki v kraju predstavili bolj načrtno, ljudi pa bi aktivneje vabili k udeležbi. Prav tako si želi več sodelovanj in povezovanj z drugimi organizacijami v občini. Skupni projekti lahko, glede na njene izkušnje, dogodek le še obogatijo in poglobijo. Avtorica Knjižnice pod krošnjami še poudarja, da so vsi, ki knjižnico obiščejo, naj si bodo domačini ali obiskovalci iz drugih krajev, nad njo navdušeni in se radi vračajo. Glede na izkušnjo iz Ljubljane, kjer branje pod krošnjami Divja misel organizira že devet let, si lahko obetamo, da bo obiskovalcev in bralcev v grajskem parku vsako leto več. Naj se izkušnja res ponovi tudi v Polhovem Gradcu.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
02.11. - 04.11.2016 | Šole in vrtci
Počitniške delavnice v Muzeju pošte in telekomunikacij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.