Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo sprva oblačno. Padavine bodo od zahoda slabele in do zgodnjega popoldneva ponehale tudi v vzhodnih krajih. Delno se bo zjasnilo, na severozahodu pa bo ostalo bolj oblačno in predvsem na zahodu se bodo občasno še pojavljale krajevne padavine, deloma plohe. Čez dan bo spet zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 10, drugod od 12 do 18 stopinj C.
10°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 17°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 19°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 6h
Danes bodo predvidoma naraščale še reke v Posočju, v porečjih Vipave, Savinje in Dravinje ter Sava v srednjem toku. Močneje bo narasla tudi Sava v spodnjem toku.
10°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

30 let Muzeja pošte in telekomunikacij ......


KULTURA, DOGODKI

| |
19.01.2016      18:43
A A

30 let Muzeja pošte in telekomunikacij obeležili z odprtjem priložnostne razstave


Polhov Gradec, 17. december – V Polhograjski graščini, kjer ima zadnja leta prostor tudi Muzej pošte in telekomunikacij, je ob praznovanju njegove 30-letnice potekala prireditev, na kateri je spregovorila direktorica Natalija Polenec in drugi gostje, potem pa je sledil še ogled občasne, ob tej priložnosti postavljene razstave.


Direktorica Tehniškega muzeja Slovenije Natalija Polenec
Direktorica Tehniškega muzeja Slovenije Natalija Polenec
Deli:

"V  letošnjem letu je Muzej pošte in telekomunikacij praznoval trideset let ustanovitve, kar predstavlja rezultat dolgoletnega uspešnega sodelovanja med Pošto Slovenije, Telekomom Slovenije, Ministrstvom za kulturo Republike Slovenije in Tehniškim muzejem Slovenije," je med drugim uvodoma dejala direktorica muzeja Natalija Polenec. Na kratko se je sprehodila skozi zgodovinske prelomnice nastanka Tehniškega muzeja Slovenije ter zbrane prijazno pozdravila in se vsem sodelujočim pri pripravi razstave ter vsem vpletenim v tridesetletno zgodovino življenja muzeja zahvalila za njihov prispevek. Za njo so spregovorili še drugi gosti.
Član uprave Telekoma Slovenije Zoran Janko je čestital odgovornim in postavljavcem razstave ter dejal, da so nas storitve, o katerih smo sanjali pred 20 leti, dohitele in je zato današnja generacija priča velikanskemu napredku informacijske tehnologije. Direktor ljubljanske poslovne enote Pošte Slovenije Evgen Zalar je pohvalil spomin na zgodovinski trenutek izpred tridesetih let ter izrazil zahvalo vsem odgovornim za trud in dobro sodelovanje ter zaključil z željo, da bi se niti preteklosti še naprej dobro prepletale z nitmi prihodnosti. Kot zadnja je zbrane pozdravila Jana Mlakar, v. d. generalne direktorice Direktorata za kulturno dediščino na Ministrstvu za kulturo RS, ki je podelila nekaj preteklih izkušenj ter slovesno razglasila odprtje razstave 30 let Muzeja pošte in telekomunikacij.
Ustvarjalci razstave so v sliki in besedi obiskovalcem predstavili vse pomembnejše mejnike zgodovine muzeja, pošte in telekomunikacij v zadnjih tridesetih letih. Predstavljeni so podatki o prvih prizadevanjih za organizirano in celovito raziskovanje zgodovine pošte in telekomunikacij, ki segajo v začetek 80. let prejšnjega stoletja, ko so se proučevanja ter zbiranja predmetov in spominov lotili zgodovinarji in delavci PTT. Ideja o ustanovitvi muzeja, dejavnosti, ki je posebej nekoč igrala pomembno vlogo v življenju posameznika in hkrati spreminjala razvoj celotne družbe, pa se je uresničila, ko je bila leta 1982 pri Loškem muzeju v Škofji Loki ustanovljena posebna enota za PTT. Zbirka je tri leta kasneje prišla pod okrilje Tehniškega muzeja Slovenije kot Muzej PTT Slovenije, ki je odprl svoja vrata leta 1988 v starološkem gradu v Škofji Loki. Ker so tam pogoji za delovanje muzeja po dvajsetih letih postali neprimerni, se je v letu 2007 ustrezen prostor zanj našel v Polhograjski graščini. Tu je bil ponovno odprt leta 2008. Poleg nekaterih zbirk iz Škofje Loke ter orisov postavitve muzeja v Polhovem Gradcu, razstava predstavlja tudi pripoved Antona Krauthakerja o zgodovini pošte v času osamosvojitve Slovenije, ki velja za enega najpomembnejših mejnikov v slovenski poštni dejavnosti, ter razdružitev podjetja PTT Slovenije leta 1995 na Pošto Slovenije ter Telekom Slovenije. Poskrbljeno je bilo tudi za najmlajše obiskovalce, ki jim je bil namenjen otroški kotiček, kjer so lahko spoznavali delo v muzeju ter si ogledali prikupno razstavo otroških risbic, ki so nastale ob jubileju na natečaju Nariši svojo znamko, za kar so triindvajsetim izdelali popolnoma prave znamke.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.