Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, še bodo krajevne padavine, deloma plohe, ki bodo bolj pogoste na severu države. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem zmerna burja. Temperature bodo od 9 do 16, na Primorskem do 22 stopinj C.
13°C | 16°C
četrtek, 27.10.2016
9°C | 14°C
petek, 28.10.2016
5°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 15°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 16°C
Opozorila
Sreda, 26.10.2016 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

20. srečanje zborov na Gori


KULTURA

| |
21.06.2013      9:29
A A

20. srečanje zborov na Gori


Polhograjska gora, 9. junij – Pod vrhom Polhograjske gore oziroma Lovrenca je prijetnega nedeljskega popoldneva potekalo jubilejno, 20. Srečanje pevskih zborov, ki ga vsako leto skrbno pripravi KD Gregor Rihar.


"Sem pevec in peti je vse mi na sveti", so zapeli združeni zbori.
"Sem pevec in peti je vse mi na sveti", so zapeli združeni zbori.
Deli:

Na jasi pod vrhom Polhograjske gore, ki je pravi raj pod Lovrencem, se je na lepo spomladansko nedeljo zbralo veliko ljubiteljev pesmi in gora. Tu je že dvajsetič, v organizaciji Kulturnega društva Gregor Rihar, potekalo Srečanje pevskih zborov, ki vedno znova privabi mnoge. Letos se ga je udeležilo enajst zborov, ki so na Goro prispeli iz več smeri in strani.  

Lepa slovenska pesem je odmevala daleč, slišati jo je bilo že med potjo na vrh. Marsikatera skupina je namreč čas hoje izkoristila za upevanje. Nekateri so že med potjo, drugi pa na vrhu, zavriskali v pozdrav. Pozdrav v imenu organizatorja pa je ob začetku uradnega dela zbranim izrekel Gregor Čuden, predsednik KD Gregor Rihar. Zatem je na oder povabil Antona Potočnika, ki je obudil spomine na zametke srečanja. Oba sta izrazila zadovoljstvo nad zamislijo, posebej pa nad vztrajanjem, da dogodek še vedno živi. Kako da ne, če pa vedno znova privabi številne zbore od blizu in daleč.

Na terasi Logarjeve domačije so se tokrat zvrstili Moški pevski zbor KUD Dolomiti, Moški pevski zbor TD Briše, Pevski zbor Lubnik Škofja Loka, ženski pevski zbor Danica, otroški pevski zbor Višajčki, pevski zbor Alpina Žiri, pevski zbor Žaga, Mešani pevski zbor Dobrova, Fantovski zbor Dobrova in zbor Kulturnega društva Gregor Rihar. V goste pa so letos povabili Drumlce, skupino deklet iz KUD Židan parazol, ki prihajajo z Viča, ljudske pesmi pa poustvarjajo tako, kot so se pele včasih, tj. triglasno in tudi štiriglasno z glasom, ki se mu reče "na tretko". Vsi nastopajoči so ob koncu združili moči in zapeli: "Sem pevec in peti je vse mi na sveti …" Za udeležbo so od organizatorja prejeli simbolično darilo in toplo malico, ki jih je okrepčala, da so se varno, predvsem pa hitro spustili v dolino, kamor jih je odgnala močna nevihta.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.