Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.01.2017

delno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno, po nižinah v notranjosti Slovenije bo spet nastajala megla.
-7°C | -1°C
sreda, 25.01.2017
-6°C | -2°C
četrtek, 26.01.2017
-6°C | 0°C
petek, 27.01.2017
-7°C | -1°C
Opozorila
Nedelja, 22.1.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-7°C
-1°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Izbor za Miklavževo spremstvo


NOVICE

| |
08.12.2012      18:47
A A

Izbor za Miklavževo spremstvoDeli:

Polhov Gradec, 5. december – Kulturni dom Jakoba Trobca je v sredo zvečer gostil oddajo Misija Zemlja. Tričlanska žirija v sestavi: sv. Cecilija – zavetnica pevcev, Lucifer – glavni parkelj in Miklavžev angel, je izbirala  najboljšo skupino, ki bo skupaj z Miklavžem obiskala otroke na Zemlji. Polna dvorana je bila priča pravemu nebeškemu šovu, saj so se na odru razvrstile mnoge izvrstne glasbene skupine, ki so pele in igrale odlično, vse dokler v njihovo glasbo niso posegli parklji, ki so na vsak način želeli na Zemljo. Toda tudi ti so bili na koncu razkrinkani in Miklavža je v Polhov Gradec pospremil cel angelski zborček.

Otroci s svojimi starši so nebeškega dobrotnika nestrpno pričakovali. Ob prihodu je vse zbrane pozdravil in jih povprašal o njihovi pridnosti in ubogljivosti, tudi župniku in županu je zastavil nekaj vprašanj. Ob koncu pa je vse obdaril z lepimi darili. Tudi letos pa so Miklavžev obisk popestrili polhograjski parklji, ki so povzročili, da je marsikateremu otroku po licih stekla kakšna krokodilja solza. Toda sveti mož je hitro poskrbel za red in varnost ter parklje spodil iz dvorane, toda ti niso odšli daleč, saj so se še ves večer in noč podili po Polhovem Gradcu in preganjali otroke.

 

Nadja Prosen Verbič

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Priloge:
MS Office Word 2003
prispevekmiklavz_pg.doc
7377_prispevekmiklavz_pg.doc (31 KB)

Prenesi vse
Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.