Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 26.02.2017

pretežno oblačno
Danes bo sprva pretežno jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah nastala megla. Burja na Primorskem bo v jutranjih urah večinoma ponehala. Čez dan se bo od severa postopno navlekla koprenasta oblačnost, ki bo proti večeru vse gostejša. Najvišje dnevne temperature bodo od 7 do 13 stopinj C.
-4°C | 11°C
ponedeljek, 27.02.2017
-1°C | 14°C
torek, 28.02.2017
4°C | 13°C
sreda, 01.03.2017
2°C | 13°C
četrtek, 02.03.2017
0°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 26.2.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
11°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Pridobljeno je gradbeno dovoljenje, čas bo za ......


OBČINSKE, EVROPSKI PROJEKTI, €NERGIJA

| |
24.06.2013      22:37
A A

Pridobljeno je gradbeno dovoljenje, čas bo za gradnjo


Praproče, Zalog – Konec lanskega leta je bilo pridobljeno gradbeno dovoljenje za projekt izgradnje javnega vodovoda Praproče–Zalog. Na vrsti sta iskanje izvajalca gradbenih del in izgradnja vodovoda, ki bo krajanom zagotovil nemoteno dobavo čiste pitne vode in reden nadzor nad njeno kakovostjo.


Deli:

Zagotavljanje zadostnih količin kakovostne in neoporečne pitne vode ter opravljanje rednega nadzora nad njeno kakovostjo je ena od osrednjih nalog lokalne skupnosti oziroma občine, k čemur jo zavezuje Odlok o oskrbi s pitno vodo v Občini Dobrova - Polhov Gradec. Zato so tako občina kot vaščani Praproč in Zaloga za izgradnjo vodovoda pokazali velik interes.

V letu 2012 so bila dela občine in vaške skupnosti usmerjena v urejanje dokumentacije za pridobitev gradbenega dovoljenja za projekt. Dokumentacija se je konec leta v popolnosti oddala in tako so pridobili gradbeno dovoljenje za nadaljevanje del po načrtu. Projekt se financira iz občinskega proračuna, del pa bo financiran iz naslova prednostne usmeritve "Regionalni razvojni programi", konec maja 2013 je namreč ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo o sofinanciranju tega projekta podalo pozitivno mnenje.

Projekt je trenutno v fazi, ko poteka razpis za izbor izvajalca gradnje vodovoda Praproče–Zalog. Takoj, ko ga bodo izbrali, pa se bodo začela izvajalska dela in gradnja. Ta bo potekala vse do sredine prihodnjega leta, ko naj bi javni vodovod že služil svojemu namenu in gospodinjstva na območju zaselkov Praproče in Zalog preskrboval s kakovostno pitno vodo.

 

Nadja Prosen Verbič
Priloge:
PDF
situacijapraproce-zalog_pgd-4-0-5000-1.pdf
14372_situacijapraproce-zalog_pgd-4-0-5000-1.pdf (514,06 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 445
Izšla: 30.01.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 26 27 28 1 2 3 4 5 6 7
07.02. - 19.03.2017 | Kultura
Gostujoča razstava Tifonamka
07.03. - 12.03.2017 | Kultura
Študentski teden odprtih vrat TMS

Bodite prvi pri oddaji mnenja.