Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, le na vzhodu bo še nekaj sonca. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
4°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
4°C | 13°C
četrtek, 02.03.2017
-1°C | 15°C
petek, 03.03.2017
2°C | 10°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 15°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 9h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
4°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Nove pridobitve v Zalogu


PROMET, EVROPSKI PROJEKTI

| |
13.10.2016      3:27
A A

Nove pridobitve v Zalogu


Zalog, 16. september – Župan Franc Setnikar je skupaj s predsednikom Krajevne skupnosti Polhov Gradec Žigo Sotlarjem in občinsko svetnico ter predsednico KS Črni Vrh Tončko Dolenec sredi septembra, čeprav pridobitve že nekaj časa služijo ljudem, tudi uradno prerezal trak in jih predal svojemu namenu. Gre za javni vodovod Praproče–Zalog in nova mostova.


Deli:

Tokrat je deževje pošteno ponagajalo in zbrane vaščane Zaloga in Praproč iz okolja obeh novih pridobitev – vodovoda in novozgrajenih mostov, ki že nekaj časa služijo ljudem, pregnalo v dvorano gasilskega doma v Zalogu, kjer je potekal program uradnega dogodka. Župan Franc Setnikar je opomnil, da je voda za obe novi investiciji nujno potrebna in morda prav na to želi z deževanjem opozoriti. Zahvalil se je vsem vaščanom in vpletenim v potek del za potrpežljivost in pomoč oziroma razumevanje. Preko mladih pripovedovalk so nato obiskovalci lahko prisluhnili zgodbi o vodi, ki je spregovorila o svojem pomenu za človeka in življenje ter zgodbi o mostovih, ki niso vedno samo premostitveni objekti, temveč tudi graditelji marsičesa. Sledili so zanimivi podatki o projektih, ki jih je podala povezovalka in domačinka Ana Oblak, in sicer da se je ideja o izgradnji javnega vodovoda, stara že leta, začela uresničevati leta 2012, ko je bila investicija uvrščena v občinski proračun in se je pokazala možnost, da se lahko javni vodovod zgradi tudi s pomočjo Evropskih sredstev. Gradnja se je začela s koncem leta 2014, ko so se na nov vodovod že lahko priključili prvi uporabniki. Kot zanimivost je navedla, da skupna dolžina vodovoda znaša kar 3.861 m. Za investicijo je bilo namenjenih 418 tisoč evrov, od tega je bilo slabih 200 tisoč pridobljenih od Evropske unije. Tudi leseni mostovi so dolgo služili svojemu namenu, vse dokler se niso pokazale poškodbe, ki bi lahko pomenile resno nevarnost za vse voznike in pešce. S koncem letošnjega maja se je zaključila gradnja dveh nadomestnih mostov, in sicer čez Jernejčkov in Potrebuježev graben. Gradnja se je začela lanskega avgusta. Zanjo je občina namenila 315 tisoč evrov. V sklopu investicije pa se je poleg izgradnje dveh mostov uredilo še 220 metrov odseka lokalne ceste. Kot zanimivost – v oba mostova je skupaj vgrajenega 41,5 tone jekla in 307 m3 betona. Na novo se je položilo tudi 1.350 m2 asfalta. Temu je sledil slovesen prerez traku, kar je opravil župan Franc Setnikar skupaj s predsednikom KS Polhov Gradec Žigo Sotlarjem in občinsko svetnico ter predsednico KS Črni Vrh Tončko Dolenec. Ob koncu so nazdravili še s kozarcem zdrave domače vode, ki je pritekla iz novega vodovodnega sistema, se prepustili zvokom Godbe Dobrova - Polhov Gradec ter sproščeno poklepetali in se okrepčali.

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 446
Izšla: 27.02.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 28 1 2 3 4 5 6 7 8 9
07.02. - 19.03.2017 | Kultura
Gostujoča razstava Tifonamka
07.03. - 12.03.2017 | Kultura
Študentski teden odprtih vrat TMS

Bodite prvi pri oddaji mnenja.