Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

delno oblačno
Ponoči se bo zjasnilo. Po nižinah v notranjosti Slovenije bo nastala megla. Šibka burja na Primorskem bo ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 3, v alpskih dolinah do -4, ob morju okoli 8 stopinj C.
3°C | 12°C
nedelja, 23.10.2016
4°C | 13°C
ponedeljek, 24.10.2016
6°C | 17°C
torek, 25.10.2016
11°C | 18°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 14°C
Opozorila
Petek, 21.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
12°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Dobrovčanke najboljše na svetu


NOVICE

| |
16.09.2014      7:36
A A

Dobrovčanke najboljše na svetu


»Luštn' se mamo, pa priplesat si mame zlato znamo!«


Deli:

Nataša Potočnik, občanka Dobrove, koreografinja in trenerka plesa, že 25 let aktivno pleše v kategoriji show dance in step. Več kot petnajst let tudi trenira podmladek. Prva štiri leta je poučevala v plesni skupini Mojce Horvat, nato pa v svojem plesnem klubu Forma na Viču, kjer sva se tudi pogovarjala ob njenem največjem uspehu – skupina For mamas je na svetovnem prvenstvu v show danceu, ki je potekalo od 2. do 7. septembra v Pragi, v konkurenci sedmih skupin osvojila prvo mesto! In to ne prvič, v kategoriji starejših plesalk so že tretjič zapovrstjo svetovne prvakinje. Kot nakazuje že samo ime, v skupini For mamas plešejo mame; dvajset jih je, starosti od 33 do 60 let, prihajajo pa večinoma z Dobrove. Večina je začela plesati pozno; njihovi otroci so včlanjeni v katero od plesnih skupin, pa so takole, za rekreacijo začele plesati, njihov moto je namreč »luštn' se mamo«. In takole luštno so si priplesale zmago na svetovnem prvenstvu ter hkrati izkoristile dan za ogled znamenitosti Prage.

Svojo točko so poimenovale Moj delovni dan, v njej nastopajo najprej v kopalnem plašču s »kofetkom«, pa v službi, nato kot gospodinje in ženičke, za duhovito piko na i še Giovanni ljubimec ponoči vskoči ... S to resnično izvirno koreografijo so letos končno prepričale tudi domačo žirijo in zmagale na slovenskem državnem prvenstvu, kjer so bile nekaj let »večno« druge.

V Našem časopisu pa smo že pisali o mladinski plesni skupini Panorama, ki jo trenira Nataša Potočnik, vadi pa v športni dvorani Dobrova, v novi plesni dvorani z ogledali. Panorama združuje predšolske in osnovnošolske otroke do 9. razreda, k vpisu pa že vabijo nove bodoče svetovne prvake. Več informacij dobite pri Nataši (tel. 041 755 100).

 

Sebastjan Vehar 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2016
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.