Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Jugozahodni veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
9°C | 18°C
petek, 28.04.2017
9°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 13h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
9°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

17. Božični koncert na Dobrovi


KULTURA, DRUŠTVA, VERSKE

| |
14.01.2013      2:41
A A

17. Božični koncert na Dobrovi


Dobrova, 27. december - Dan med božičem in novim letom bi bil za mnoge še en z opravki natrpan pred novoletni dan, če ne bi pevci Mešanega pevskega zbora KUD Dolomiti, pripravili tradicionalnega božičnega koncerta na Dobrovi.


Pevci Mešanega pevskega zbora KUD Dolomiti so v prenovljeni cerkvi na Dobrovi s pesmijo poslušalcem poklonili čaroben utrinek božiča.
Pevci Mešanega pevskega zbora KUD Dolomiti so v prenovljeni cerkvi na Dobrovi s pesmijo poslušalcem poklonili čaroben ut...
Deli:

Prenovljena cerkev Marije Vnebovzete je, s svojo sakralno dediščino in jaslicami, že pred koncertom ustvarila vzdušje upanja in miru. Izvrstno pripravljen pevski program, ki ga je pripravil zborovodja Borut Dolinar z izjemnimi pevci, solisti in gosti, je radostno vzdušje nadgradil. V prvem delu so poslušalci, preko različnih tujih ljudskih pesmi, angleške, francoske, nemške, začutili kako različen je temperament evropskih narodov, ki pa ohranja svojo milo harmonijo, ko se priklanja Njemu, ki se nas je na skrivnosten način dotaknil na Sveti večer. Ubrano petje je dopolnila Taja Levstek na orglah, obetavna glasbenica in študentka Akademije za glasbo. Vsako leto nas na koncertu razveselijo različne gostujoče skupine ali posamezniki. Letos je bila to domača Godba Dobrova - Polhov Gradec, ki ji dirigira Matej Rihter, priznan trobentač. Za mnoge pa koncert ne bi bil to kar je, če ne bi bilo misli, ki jih iz leta v leto skozi vezni tekst podaja Mojca Kucler Dolinar.

Ob koncu so se organizatorji zahvalili vsem sodelujočim, posebej domačemu župniku gospodu Golobu. Poslušalci pa so bili deležni toplega napitka in druženja s pevci pred župnijskim domom, kjer prav tako ni manjkalo pesmi.

 

Nadja Prosen Verbič
Priloge:
MS Office Word 2003
clanek_bozicnikoncet2013.doc
8200_clanek_bozicnikoncet2013.doc (31 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.