Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

17. Božični koncert na Dobrovi


KULTURA, DRUŠTVA, VERSKE

| |
14.01.2013      2:41
A A

17. Božični koncert na Dobrovi


Dobrova, 27. december - Dan med božičem in novim letom bi bil za mnoge še en z opravki natrpan pred novoletni dan, če ne bi pevci Mešanega pevskega zbora KUD Dolomiti, pripravili tradicionalnega božičnega koncerta na Dobrovi.


Pevci Mešanega pevskega zbora KUD Dolomiti so v prenovljeni cerkvi na Dobrovi s pesmijo poslušalcem poklonili čaroben utrinek božiča.
Pevci Mešanega pevskega zbora KUD Dolomiti so v prenovljeni cerkvi na Dobrovi s pesmijo poslušalcem poklonili čaroben ut...
Deli:

Prenovljena cerkev Marije Vnebovzete je, s svojo sakralno dediščino in jaslicami, že pred koncertom ustvarila vzdušje upanja in miru. Izvrstno pripravljen pevski program, ki ga je pripravil zborovodja Borut Dolinar z izjemnimi pevci, solisti in gosti, je radostno vzdušje nadgradil. V prvem delu so poslušalci, preko različnih tujih ljudskih pesmi, angleške, francoske, nemške, začutili kako različen je temperament evropskih narodov, ki pa ohranja svojo milo harmonijo, ko se priklanja Njemu, ki se nas je na skrivnosten način dotaknil na Sveti večer. Ubrano petje je dopolnila Taja Levstek na orglah, obetavna glasbenica in študentka Akademije za glasbo. Vsako leto nas na koncertu razveselijo različne gostujoče skupine ali posamezniki. Letos je bila to domača Godba Dobrova - Polhov Gradec, ki ji dirigira Matej Rihter, priznan trobentač. Za mnoge pa koncert ne bi bil to kar je, če ne bi bilo misli, ki jih iz leta v leto skozi vezni tekst podaja Mojca Kucler Dolinar.

Ob koncu so se organizatorji zahvalili vsem sodelujočim, posebej domačemu župniku gospodu Golobu. Poslušalci pa so bili deležni toplega napitka in druženja s pevci pred župnijskim domom, kjer prav tako ni manjkalo pesmi.

 

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Priloge:
MS Office Word 2003
clanek_bozicnikoncet2013.doc
8200_clanek_bozicnikoncet2013.doc (31 KB)

Prenesi vse
Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.