Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 27.05.2017

pretežno jasno
Ponoči in jutri bo pretežno jasno. Čez dan bo pihal šibak veter vzhodnih smeri. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13, najvišje dnevne od 23 do 26 stopinj C.
11°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
12°C | 26°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 29°C
torek, 30.05.2017
14°C | 30°C
Opozorila
Petek, 26.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
26°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Dogodki

7. delavnica Živimo zdravo - Pomen gibanja za zdr...


Ostalo
 | 
12.12.2013, 18:00 - 21:00
A A

7. delavnica Živimo zdravo - Pomen gibanja za zdravje


Kje: Športna dvorana pri Osnovni šoli Dobrova, Cesta 7. maja 20, 1356 Dobrova
Kdaj: 12.12.2013, 18:00 - 21:00
Organizator: 

Občina Dobrova-Polhov Gradec, Zavod za zdravstveno varstvo LjubljanaVabimo vas, da se 12. decembra 2013, ob 18. uri, v Športni dvorani pri Osnovni šoli Dobrova udeležite 7. delavnice programa Živimo zdravo.

 

Samo Belavič Pučnik, univ. dipl. nov, trener odbojke in inštruktor nordijske hoje bo predstavil pomen gibanja za zdravje.

 

Strokovnjaki s področja javnega zdravja ugotavljajo, da so v pretežnem delu sveta kronično nenalezljive bolezni (kot npr. bolezni srca in ožilja, rak, sladkorna bolezen) pri ljudeh zelo pogoste. Med vzroki za tako stanje je tudi hiter prehod k sedečemu načinu življenja, ki se navadno pojavlja v družbi z neuravnoteženo prehrano in kajenjem tobaka ter pitjem alkohola. Sedeči način življenja sestavljajo: opuščanje gibanja v funkciji transporta (prevoz na delo z avtomobilom ali s sredstvi javnega prevoza namesto peš ali s kolesom), vedno več delovnih opravil v sedečem položaju, preživljanje prostega časa pred računalnikom, televizorjem ipd. Zaradi zdravja in počutja je nujen premik k bolj zdravemu načinu življenja. Poleg zdrave prehrane, brez tobaka, alkohola in ilegalnih drog, obvladovanja stresa in skrbi za varnost se priporoča tudi dnevno telesno dejavnost oziroma gibanje. Na delavnici bomo predstavili pomen gibanja za zdravje, izbiro primernih oblik telesne aktivnosti, praktičen prikaz in skupno izvajanje vaj. Gibanje v naravi je zdravju koristno, opozorili pa bomo, na kaj moramo biti pri tem pozorni.


Lokacija: Športna dvorana pri Osnovni šoli Dobrova
Deli z ostalimi:
Komentiraj dogodek

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta dogodek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!