Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Ponoči bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 stopinj C.
14°C | 19°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 14°C
petek, 28.10.2016
2°C | 17°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
19°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

JAVNI RAZPISI KREDITOV IN GARANCIJ ZA MIKRO, ......


OBVESTILA

| |
09.08.2016      9:28
A A

JAVNI RAZPISI KREDITOV IN GARANCIJ ZA MIKRO, MALA IN SREDNJA PODJETJA (MSP) V OKVIRU REGIJSKE GARANCIJSKE SHEME (RGS) ZA SAVINJSKO REGIJODeli:
RAZVOJNA AGENCIJA SAVINJSKE REGIJE D.O.O. OBVEŠČA, DA JE OBJAVLJEN JAVNI RAZPISI KREDITOV IN GARANCIJ ZA MIKRO, MALA IN SREDNJA PODJETJA (MSP) V OKVIRU REGIJSKE GARANCIJSKE SHEME (RGS) ZA SAVINJSKO REGIJO.

CILJ RAZPISA: dajanje garancij na osnovi ugodnih bančnih kreditov za začetne investicije v opredmetena in neopredmetena osnovna sredstva ter obratna sredstva (do 20% kredita na osnovi garancije). Namen je omogočiti dostop do posojil tudi MSP, ki nimajo zadostnih lastnih virov za zavarovanje posojil.

KREDITNI POGOJI:

  •  garancija v višini 50% odobrenega bančnega kredita,
  •  RGS Savinjske regije deluje po pravilu de minimis
  •  najnižji znesek kredita je 8.000 EUR, najvišji pa 150.000 EUR,
  •  obrestna mera in stroški odobritve ter vodenja so različni po posameznih bankah  (obrestna mera od 1,92% do 2,40% + 6m EURIBOR), sodeluje 7 bank (ABANKA d.d., Delavska hranilnica d.d. Ljubljana, BANKA SPARKASSE d.d., Hranilnica LON d.d., Nova KBM d.d., Banka Koper d.d. in NLB d.d.),
  •   doba vračanja je do 8 let z vštetim morebitnim moratorijem (do 12 mesecev), najkasneje do datuma zaključka RGS (2025),
  •  prijavitelj prejeti kredit zavaruje s 50% garancijo RGS in drugimi oblikami zavarovanj, odvisno od stopnje tveganja projekta in prijavitelja v skladu s pogoji izbrane banke,
  • črpanje kredita je namensko, v roku 3 mesecev od sklenitve kreditne pogodbe, v primeru daljše ročnosti pa s soglasjem kreditno-garancijskega odbora RGS,
  •  investicijski projekt mora ostati v statistični regiji najmanj 3 leta po zaključku investicije.Upravičeni stroški začetnih investicij: stroški materialnih investicij, ki pomenijo stroške nakupa strojev in opreme, nakupa zemljišč, stroške komunalnega in infrastrukturnega opremljanja zemljišč, stroški gradnje in/ali nakupa objekta, stroški nematerialnih investicij, ki pomenijo prenos tehnologije z nakupom patentov, licenc, blagovnih znamk, znanja ali ne patentiranega tehničnega znanja in stroški obratnih sredstev, povezanih z začetno investicijo, vendar največ do 20% odobrenega kredita.

ROK ZA PRIJAVO: RAZPIS JE ODPRT DO PORABE SREDSTEV OZ. NAJPOZNEJE DO LETA 2018.

Razpisno dokumentacijo lahko prijavitelji prevzamejo na spletni strani RASR d.o.o. www.rasr.si.

Za dodatne informacije se lahko obrnete na tel: 03/589 40 90 oz. na e-naslov: razvojna.agencija@rasr.si.0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!