Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 06.10.2015

oblačno
Danes bo pretežno oblačno. Dopoldne bo občasno rahlo deževalo v zahodni polovici države, popoldne pa se bo dež okrepil in razširil nad vso državo. Ob morju bodo možne tudi nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 20 stopinj C.
11°C | 18°C
sreda, 07.10.2015
13°C | 15°C
četrtek, 08.10.2015
12°C | 15°C
petek, 09.10.2015
12°C | 15°C
sobota, 10.10.2015
10°C | 12°C
Opozorila
Torek, 6.10.2015 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Go-Car-Go


ŠOLSTVO

| |
08.09.2011      8:41
A A

Go-Car-Go


V projekt Go-Car-Go kjer sodelujemo s strojno šolo Ptuj, smo se vključili v lanskem šolskem letu. Tudi v letošnjem šolskem letu sodelujemo v projektu z učenci sedmega in osmega razreda na lokaciji Cirkulane. Veseli smo, da so se letos pridružili naši sošolci z lokacije Zavrč.


Člani ekipe GO-Car-Go
Člani ekipe GO-Car-Go
Deli:

Ker udeleženci obiskujemo tudi izbirni predmet VNDN smo tam pridobljeno znanje izkoristili tudi pri snovanju našega avtomobila. Tokrat je karoserija iz iverne plošče, dno iz vezane plošče. Za sedež smo uporabili sedalo in naslon šolskega vrtljivega stola. Ker mora biti »tapravi« avtomobilski sedež udoben, smo ga oblazinili. Karoserijo smo na dno pritrdili z jeklenimi kotniki in matičnimi vijaki tako, da smo dosegli primerno trdnost in razstavljivost konstrukcije.

Udeležili smo se srečanja Go-Car-Go 2011 na Ptuju, kjer smo na ogled postavili avtomobil izdelan na lokaciji Zavrč, ki je bila posrečena kopija policijskega vozila. Vozilo izdelano na lokaciji Cirkulane, pa je bilo narejeno kot gasilsko.

Po predstavitvi, ki jo je komentiral Miran Ališič, je sledila spretnostna dirka in nato svečana podelitev priznanj. Bili smo zelo uspešni, saj je gasilsko vozilo zasedlo 2. mesto za strokovnost, 2. mesto za estetski videz, 2. mesto za izdelavo nadgradnje, 3. mesto za funkcionalnost.

Naslednji dan pa smo sodelujoči učenci v projektu skupaj z mentorji in nosilci projekta odšli na nagradni izlet v Planet Tuš, kjer smo si ogledali filmsko predstavo, v nadaljevanju pa smo se razgibali na Bowlingu.

Imamo še veliko idej in z veseljem bomo v projektu sodelovali tudi v prihodnje.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Cirkulane!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Zadnji video posnetki Preglej vse

Bodite prvi pri oddaji mnenja.