Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

oblačno
Ponoči bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi.
7°C | 13°C
sobota, 29.04.2017
4°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 17°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 18h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Ponoči in jutri bodo predvidoma močneje narasle reke v Posočju, v porečjih Vipave, Savinje in Dravinje ter Sava v srednjem toku. Jutri bo močneje narasla Sava v spodnjem toku. Danes zvečer bo povišano plimovanje morja.
7°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Turistično društvo dočakalo polnoletnost


OBČINSKE

| |
15.11.2011      17:20
A A

Turistično društvo dočakalo polnoletnost


Člani TD smo se že osemnajstič srečali na občnem zboru in analizirali delo, uspehe,tudi neuspehe ter se dogovorili kako naprej.


Deli:

Po osemnajstih letih zraste otrok v najstnika in je že odgovoren za svoje početje.

V TD smo se tega zavedali in se lotevali takih projektov, ki smo jih lahko izpeljali in tudi finančno pokrili.

Že tradicionalni ˮFAŠENKˮ pripelje v naš kraj veliko nastopajočih in še več obiskovalcev.

Ocenjujemo, da je ta prireditev ena od odmevnejših dogodkov v naši mali občini. Vsi nastopajoči se z veseljem vračajo in se pohvalno izražajo na račun organizacije. Več pripomb je o višinah nagrad. Tu pa že naletimo na problem financ. Vsa sredstva, ki jih uspemo pridobiti od zelo dobrih sponzorjev in donatorjev ter prostovoljnih prispevkov obiskovalcev namenimo za izvedbo prireditve. Velika zahvala gre vsem, ki so kakorkoli pomagali pri izvedbi prireditve. Ocenjujemo, da bi prireditev morali tudi tržno bolje izkoristiti.

Postavitev klopotcev, ki je simbol vinorodnega dela Haloz postaja zelo pomemben dogodek.

Pri cerkvi Sv. Ane postavimo klopotec, ki nam čuva potomko najstarejše trte na svetu ter cel orkester klopotcev, od najmanjšega do velikana na naši cesti klopotcev v Slatini in Malem Okiču. Brez naše sekcije za ohranjanje starih običajev,   bi ta in še marsikatera druga navada in običaj gotovo že izumrl.

Skupaj z DVS organiziramo martinovanje z osrednjo prireditvijo v dvorani v Cirkulanah.

Vsem,  ki nam spomin seže nekaj let nazaj, se toži po odlični lokaciji gradu Borl kjer je prostor dal tej prireditvi še poseben čar. Pa kljub temu poskušamo tudi v športni dvorani narediti dogodek dovolj zanimiv tudi za obiskovalce.

Člani TD načrtujemo še več akcij, ki bi popestrile in izboljšale ponudbo in  vzpodbudile zanimanje za naše kraje. Tako načrtujemo zaščito stare domačije na Malem Okiču, ureditev romarske poti k Sv. Ani, izdajo zloženke o turističnih zanimivostih v naši občini, postavitev zbirke orodja in pripomočkov.

 

Zavedamo se, da so nekateri projekti vezani na daljše obdobje in bodo morali počakati na boljše čase. Prav pa je, da načrtujemo tudi za jutri. Trudimo se, da z ozirom na pomoč in podporo storimo največ za naš kraj, občino.

 

Moč neke družbe je v sodelovanju, dogovarjanju in spoštovanju različnosti.

Pridružite se nam. Skupaj bomo storili še več.

 

TD Cirkulane

Zvonko Bratušek

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Cirkulane!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.