Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 30.03.2017

jasno
Popoldne bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo, na severovzhodu tudi pretežno oblačno. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
5°C | 22°C
petek, 31.03.2017
5°C | 22°C
sobota, 01.04.2017
5°C | 24°C
nedelja, 02.04.2017
4°C | 23°C
ponedeljek, 03.04.2017
6°C | 22°C
Opozorila
Četrtek, 30.3.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Naravo očistili nečednih odpadkov


OBČINSKE

| |
07.09.2011      17:40
A A

Naravo očistili nečednih odpadkov


Druga sobota v aprilu, ki jo je spremljalo slabo, deževno vreme, je bila marsikje po Sloveniji v znamenju že tradicionalnih spomladanskih čistilnih akcij. Letošnji odziv ljudi je bil znova izjemno velik. Čistilna akcija je uspešno potekala tudi v občini Cirkulane, kjer se je blizu 200 občank in občanov zbralo že v zgodnjih jutranjih urah, do opoldneva pa so po vseh vaških skupnostih nabrali okrog 70 kubičnih metrov odpadkov, največ drobnih, žal pa znova tudi veliko kosovnih. Zbirno mesto za vse odpadke je bilo v Cirkulanah, prostovoljci pa so se že tradicionalno dobili na sklepnem delu akcije pri lovskem domu.


Za dvig večjih kosovnih odpadkov je bilo potrebno tovorno vozilo z dvigalom
Za dvig večjih kosovnih odpadkov je bilo potrebno tovorno vozilo z dvigalom
Deli:

Čistilne akcije v cirkulanski občini so se v največji meri udeležili odrasli občani, ki so čistili vsak v svoji vaški skupnosti. Čistila so tudi nekatera društva, med katerimi so se še posebej izkazali člani lovske družine, kar je vredno vse pohvale.

Še pred zaključkom je podžupan in koordinator čistilne akcije v občini Cirkulane Franc Milošič povedal, da je bilo letošnjih udeležencev čistilne akcije okrog 200. K temu je dodal: »Letošnjo čistilno akcijo ocenjujem za zelo uspešno. Hvala vsem občanom, ki so se nam pridružili. Vesel sem, da je odpadkov iz leta v leto manj, da so ljudje vedno bolj ekološko osveščeni in odpadkov v naravo več ne mečejo.

Pri čiščenju so nam letos pomagali še lastniki traktorjev. Kar deset se jih je vključilo v akcijo. Pomagal je tudi podjetnik Žuran s svojim avtomobilom in dvigalom. Ta pomoč je bila potrebna predvsem pri velikih kosovnih odpadkih, ki smo jih prav tako zbirali v letošnji akciji. Naši občani so jih v naravi našli žal še preveč: od avtomobilskih školjk do bele tehnike, starih koles … Avtomobilsko dvigalo smo potrebovali predvsem za dvig težkih odpadkov, ki smo jih na zbirnem mestu v Cirkulanah tudi spoti sortirali.

V letošnji čistilni akciji smo nabrali za okoli 40 kubičnih metrov drobnih in okoli 30 kubičnih metrov kosovnih odpadkov. Zbrali smo jih po vsej občini, po vseh vaških odborih, z lovci pa smo iskali tudi črna odlagališča in na srečo letos novih nismo odkrili. Po dosedanjih evidencah imamo teh črnih točk s smetmi kar nekaj. Želim poudariti, da jih uspešno postopno saniramo, nekatera težko dostopna črna odlagališča pa še čakajo na sanacijo.

V občini Cirkulane si želimo, da čez nekaj let tovrstne čistilne akcije več ne bi bile potrebne, morda le v manjšem obsegu. Za občino je to namreč tudi velik finančni strošek.«
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Cirkulane!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!