Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 05.12.2016

pretežno jasno
Ponoči se bo oblačnost od jugozahoda prehodno širila tudi nad osrednjo in del vzhodne Slovenije. Po nekaterih nižinah bo zjutraj megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -2, na Primorskem od 0 do 5 stopinj C.
-3°C | 6°C
torek, 06.12.2016
-4°C | 6°C
sreda, 07.12.2016
-4°C | 4°C
četrtek, 08.12.2016
-6°C | 7°C
petek, 09.12.2016
-5°C | 8°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
6°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Dramska sekcija s Partljičevimi Partnerskimi ......


KULTURA

| |
09.01.2012      10:57
A A

Dramska sekcija s Partljičevimi Partnerskimi odnosi


Na eni izmed vaj v začetku septembra je igralcem sam avtor Tone Partljič zaželel dober veter in mirno morje ob učenju vlog z obljubo, da se vidijo na premieri, ko bo igralska barka že varno zasidrana v pristanu.


Dramska sekcija KD Cirkulane je na oder postavila Partljičevo delo Partnerski odnosi.
Dramska sekcija KD Cirkulane je na oder postavila Partljičevo delo Partnerski odnosi.
Deli:

Neutrudna skupina je odločno in z veliko volje začela z učenjem komedije Partnerski odnosi pod taktirko režiserja, tokrat tudi kot soigralca, Alojza Domnika. Tako smo si že 2. decembra 2011 lahko ogledali premierno uprizoritev in že naslednji dan ponovitev igre, ki jo je občinstvo obakrat nagradilo s ploskanjem.Uspešni sta bili tudi ponovitvi v 6. in 8. januarja.

Glavno vlogo učiteljice Olge igra izkušena in dobro znana Aana Černivec, njenega veliko mlajšega »faliranega« študenta teologije je odlično upodobil Davor Hrženjak, Olgina hčer Maša, igra jo Melita Meznarič,  pa ima partnerski odnos s starejšim Andrejem (Alojz Dobnik), sodelavcem na Ministrstvu za okolje in prostor.

Ljubezenski zaplet med starejšo žensko in mlajšim moškim dodatno zapletata feministka Lučka (Zdenka Debeljak) in njena sorodna duša, istospolno usmerjena Saška (Tadeja Lesjak).

Zgodbo o ljubezenskih parih in njihovih »intimnih« odnosih, ki niso sprejemljivi za družbo, na koncu razplete »fragmatičnost«.
Miro Lesjak

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Cirkulane!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!