Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-7°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-11°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-10°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-10°C | 1°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | 1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-7°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Barbarno 2015 - Cirkulane


KULTURA

| |
02.12.2015      20:57
A A

Barbarno 2015 - CirkulaneDeli:
Društvo za oživitev gradu Borl že osmo leto vabi na tradicionalno prireditev, ki v Cirkulanah poteka na god naše farne zavetnice Sv. Barbare. Poleg sejma se bodo ta dan v središču kraja odvijale številne aktivnosti, s katerimi želimo opozoriti na bogato kulturno dediščino Cirkulan, zlasti v povezavi z gradom Borl. Njegovo blagorodje Jurij Friderik Sauer in milostljiva gospa Marija Barbara bosta pripotovala v kočiji in ob spremstvu častne garde v sijaju starih oprav k pozni sveti maši v Cirkulane. Na trgu pred cerkvijo bosta nagovorila potomce svojih nekdanjih podanikov in sprejela »gornino« od vinskega pridelka ter dajatve kmečkih žena. Za pestro in zabavno dogajanje bodo tudi letos poskrbeli različni gostje in skupine, ki ohranjajo grajsko tradicijo v Sloveniji.
Dogajanje na prostem bomo zaključili s strokovnim programom v večnamenski dvorani, kjer bomo s predstavitvijo brošure, predvajanjem oddaje o Borlu in kulturnim programom obeležili 10-letnico delovanja Društva za oživitev gradu Borl.

8.00 Rana sveta maša v cerkvi sv. Barbare
9.00 Tradicionalno jutranje oznanilo v Varežu
9.00-12.30 Semanji dan: pestra ponudba in izbira, izbrana kulinarika po starih receptih, predstavitev kovača iz Koprivnice in drugih obrti
9.55 Prihod Jurija Friderika Sauerja in milostljive gospe Marije Barbare Sauer z Borla
10.30 Pozna sveta maša v cerkvi sv. Barbare
11.30 Sprehod grofovskega para med stojnicami na trgu, predaja dajatev, program članov društva Cesarsko-kraljevi Ptuj ter srečanje z grofom Ivanom III. Draškovićem in njegovo gospo Barbaro s Klenovnika
12.30 Program v večnamenski dvorani:
- Predvajanje oddaje Sledi: Borl - speči grajski lepotec,
avtorice dr. Polone Pivec, RTV Slovenija - TV Maribor
- Predstavitev brošure ob 10-letnici DgB:
S srcem za Borl: deset let dela Društva za oživitev gradu Borl (2005-2015)
- Kulturni program: Mateja in Katarina Golc (violončelo, violina)


https://www.facebook.com/events/1695996600635267/ 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO ZA OŽIVITEV GRADU BORL? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!