Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
-4°C | -1°C
četrtek, 19.01.2017
-7°C | -2°C
petek, 20.01.2017
-12°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | -2°C
nedelja, 22.01.2017
-10°C | 0°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 18h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
-4°C
-1°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Grad Borl je na javni dražbi za 2,2 mio€


GOSPODARSTVO

| |
30.12.2012      21:49
A A

Grad Borl je na javni dražbi za 2,2 mio€


V Uradnem listu RS št. 106/2012 in na spletnih straneh MIZKŠ (pod rubriko: Javne objave in razpisi, Ravnanje s stvarnim premoženjem) je objavljena Javna dražba za prodajo nepremičnin kompleksa kulturnega spomenika državnega pomena - Dolane – Grad Borl (EŠD 35)


Grad Borl na javni dražbi
Grad Borl na javni dražbi
Deli:

izklicna cena je 2.230.000 €. Javna dražba bo potekala v prostorih Ministrstva za izobraževanje, znanost, kulturo in šport v Ljubljani in sicer v petek, 25.01.2013 ob 12. uri.
Za sodelovanje na javni dražbi je potrebno plačilo varščine v višini 10% kupnine do 22.01.2013 v proračun Republike Slovenije.
 
Kupec gradu Borl prevzame obvezo (5. člen pogodbe), da bo z obnovo in oživitvijo spomenika državnega pomena izboljšal njegovo ohranitev in dostopnost v skladu z zakonom ter da raba kulturnega spomenika državnega pomena ne bo v nasprotju s konservatorskim programom Zavoda za varstvo kulturne dediščine OE Maribor.
Javno dostopnost spomenika bo kupec omogočal tako, da bo dopustil in omogočil ogled neposredne okolice spomenika, zunanjost spomenika, notranjost dvorišča pred vhodom, viteške dvorane in grajske kapele v obsegu najmanj sto dni letno ali v okviru javno objavljenega urnika. Ob kulturnem prazniku (8. februar) in dnevi dediščine bo vsako leto zagotovil brezplačen ogled gradu.
 
Kupec se zaveže, da bo z obnovo pričel najkasneje v treh letih po podpisu pogodbe oz. bo obnovo zaključil do leta 2017.


Za več info klikni tukaj.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO ZA OŽIVITEV GRADU BORL? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!