Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

delno oblačno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 7 stopinj C.
1°C | 16°C
ponedeljek, 01.05.2017
4°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 20°C
sreda, 03.05.2017
8°C | 20°C
četrtek, 04.05.2017
8°C | 21°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
16°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Dan potice in operška


NOVICE

| |
05.06.2012      11:00
A A

Dan potice in operška


V nedeljo, 3. junija, se je pod prireditvenim šotorom v sklopu 5. občinskega praznika v Cirkulanah prvič odvil Dan potice in operška, ki je drugo ime za ocvirkovko. Za razstavo dobrot so poskrbele članice Društva gospodinj Cirkulane, pred pokušino pa se je odvil še kratek kulturni program.


Kmečke dobrote
Kmečke dobrote
Deli:

Na prvo nedeljo v juniju so se v Cirkulanah zašibile mize pod dobrotami izpod rok domačih gospodinj. Prvič je namreč potekal Dan potice in opreška. Gospodinje so predstavile najrazličnejše potice in ocvirkovke z raznolikimi nadevi, manjkale pa niso niti ostale dobrote. Na začetku je društveno delo predstavila predsecnica Nada Koren, sledila pa je še pohvala župana Janeza Jurgeca, ki niti ni pozabil na vzpodbudno besedo za nadaljnje delo. Za prijetno vzdušje je z nekaj skladbami poskrbela mlada harmonikašica Sandra, sledilo pa je še nekaj pevskih točk.

Po kratkem kulturnem programu so se gostej pomastili z dobrotami in nadaljevali z druženjem.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Cirkulane!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.