Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Gasilci in zaščita

PGD Vnanje Gorice na evropskem prvenstvu ......

GASILCI IN ZAŠČITA

| |
23.09.2016      11:51

PGD Vnanje Gorice na evropskem prvenstvu najtežjega gasilskega tekmovanja Firefighter Combat Challenge v Franciji

Od petka do nedelje 02.-04.09.2016 je v Franciji, v mestu Strasbourg, potekal 4. Firefighter Combat Challenge Strasbourg in 6. Evropsko prvenstvo FCC.

Evropskega prvenstva so se udeležili 4 člani našega društva ter skupno 18 gasilcev iz Slovenije.

Petek:
Prvi dan je bilo na programu tekmovanje tandemov in kvalifikacije ekip za nedeljsko evropsko prvenstvo.
V tandemih – dvojic so naši člani društva dosegli naslednje rezultate:
• 17. mesto – tandem Matic students (Matevž Perne in Rok Kern – PGD Moste pri Komendi),
• 18. mesto – tandem Vnanje Gorica (Blaž Židanek in Robert Težak – PGE Nova Gorica),
• 28. mesto – tandem Vnanje Gorice 2 (David Prezelj in Zdenko Jamnik).

Uvrščenih je bilo 71 moških tandemov. Rezultati v tandemi so veljali tudi že kot rezultati evropskega prvenstva.

V kvalifikacijah ekip so naši člani društva tekmovali v dveh različnih ekipah. Team Barbies, v kateri sta tekmovala David Prezelj in Matevž Perne, je dosegla 8. čas kvailifikacij, Team Slovenia 3 (Blaž Židanek in Zdenko Jamnik) pa 10. čas kvalifikacij. Tekmovalo je 45 moških ekip. Na nedeljsko evropsko prvenstvo se je udeležilo 32 najboljših ekip.

Sobota:
Drugi dan tekmovanja so člani v kategoriji posameznikov dosegli naslednje rezultate:
• David Prezelj 52. mesto, Blaž Židanek 92. mesto, Matevž Perne 108. mesto in Zdenko Jamnik 138. mesto in 6. mesto v kategoriji M50.
Uvrščenih je bilo skupno 260. tekmovalcev. Na nedeljsko evropsko prvenstvo se je udeležilo 60 najboljših tekmovalcev in 6 najboljših iz vsake kategorije. V finale v posamični kategoriji sta se tako uvrstila David Prezelj in Zdenko Jamnik.

Nedelja – evropsko prvenstvo:
Najprej so bili na sporedu posamični dvoboji. Zdenko Jamnik je dosegel 6. mesto v kategoriji M50 in še enkrat dokazal, da sodi v svoji kategoriji med najboljše evropske tekmovalce. David Prezelj pa je s svojim najboljšim časom do sedaj 1:43,94, dosegel kar 36. mesto med vsemi najboljšimi evropskimi tekmovalci. Čestitke!!

Sledilo je še tekmovanje najboljših evropskih ekip. V izločilne boje se je uvrstilo prvih 32 ekip iz petkovih kvalifikacij.
Team Slovenia 3, v kateri sta nastopala tudi Blaž Židanek in Zdenko Jamnik, se je prebila med 16 najboljših ekip, Ekipa Team Barbies, v kateri sta sodelovala David Prezelj in Matevž Perne, pa je na koncu končala med 8 najboljših ekip v Evropi.

Oktobra se oglasimo še iz bližnje Avstrije, kjer bo tekmovanje med 30. septembrom in 1. oktobrom potekalo v mestu Wels.

(foto: Julia Johnson, Blaž Židanek)