Na obali neprepoznavna igra

| |
06.02.2015      9:35

ŽOK Braslovče: Zbičajnik 3, Turnšek 1, Bednjanič (L), Podbregar 0, Rituper 0, Vovk 4, Jerman (L), Muhovic 0, Markovič 13, Mihevc 1, Marovt, Mihalinec 9, Hribernik 1, Praunseis

Statistika: servis točke - Braslovče 3, Koper 14; zgrešeni servisi - Braslovče 5, Koper 5; sprejem servisa - Braslovče 20% (#12%), Koper 56% (#36%); zgrešeni sprejemi - Braslovče 14, Koper 3; napad - Braslovče 29%, Koper 46%; blok - Braslovče 3, Koper 6.

Odbojkarice Braslovč so na tokratnem gostovanju v Kopru odpovedale na celi črti, čeprav so se Savinjčanke na obalo podale z optimizmom, saj so bile tiste, ki so pred domačimi navijači prve premagale favorizirane in izkušene gostje iz Kopra. A tokrat je bila slikana igrišču povsem drugačna, Braslovčanke so odpovedale v vseh elementih odbojkarske igre pa tudi med vsemi igralkami, ki so dobile priložnost za igro, bi težko našli katero, ki se je tokrat izkazala.

Že na začetku prvega niza je bilo jasno, da ekipo čaka v Kopru težka naloga. Domačinke so pričele silovito in gostje so jih le s težavo dohitevale. Prej lahko trdimo obratno, domačine so z lahkoto nizale točko za točko. Ob drugem tehničnem odmoru je bilo že 16:8 za domače, ki so dominirale na sprejemu servisa in ob odlični organizaciji igre so napadalke akcije uspešno zaključevale. Gostjam ni uspevalo praktično ni. Občasni dobri prebliski v napadu niso bili dovolj, da bi ogrozili gladko zmago domačink.

Drugi niz so gostje s servisi Zbičajnikove in z nekaj uspešnimi napadi bolje pričele ter povedle s 4:1, a to je bilo tudi vse. Domačinke so z nekaj direktnimi točkami pri začetnih udarcih in nekaj napakami Braslovčank takoj povedle z 8:4. Sicer so gostje razliko zmanjšale na 8:7, vendar se je takrat vse ustavilo. Domačinke so bile nerešljiva uganka za blok in obrambo. Delni izidi 16:8 in 21:9 povedo vse o totalni premoči domačink. V vrstah gostij je prišlo do nekaj menjav, a žal brez velikega uspeha in domačinke so tudi ta niz z lahkoto zmagale.

Začetek tretjega niza je kazal, da se bo bleda igra. Braslovčank nadaljevala, saj so Koprčanke takoj povedle z 8:4, a so se Braslovčanke le zbrale in zaigrale nekoliko bolje ter po zaslugi nekaj uspešnih napadov domačinkam sledile - 16:10, 21:14. Več kot to, da so osvojile tudi 20. točko, jim tokrat ni uspelo in od velikih pričakovanj, da bi morda ekipo Kopra presenetili tudi na obali, ni ostalo nič.

Zoran Jerončič: ''S tokratno tekmo in prikazano igro v Kopru nikakor ne smemo biti zadovoljni. Priznati moram, da sem od ekipe v Kopru pričakoval veliko več, vendar smo naleteli na povsem črn dan. Odpovedali smo v vseh segmentih odbojkarske igre ter tudi pristop do težke in zahteven tekme ni bil tisti pravi. Opravičil in izgovorov seveda za takšno igro ni in jih tudi ne sme biti, saj smo odpovedali v našem pristopu do igre, ki pomeni, da tudi v najtežjih trenutkih ne popuščamo. Do naslednje zelo zahtevne tekme proti Go Volleyu iz Nove Gorice ni veliko časa, a vsak izmed nas si bo moral postaviti nekaj vprašanj in nanje tudi odgovoriti, če hočemo proti Novi Gorici prikazati drugačno, predvsem pa našo igro.''