Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 27.05.2017

delno oblačno
Ponoči in jutri bo pretežno jasno. Čez dan bo pihal šibak veter vzhodnih smeri. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13, najvišje dnevne od 23 do 26 stopinj C.
8°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
7°C | 26°C
ponedeljek, 29.05.2017
9°C | 28°C
torek, 30.05.2017
12°C | 30°C
sreda, 31.05.2017
14°C | 31°C
Opozorila
Petek, 26.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
26°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Švedske sanje Moškega pevskega zbora Karel ......


KULTURA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
10.12.2013      18:21
A A

Švedske sanje Moškega pevskega zbora Karel Virant iz Braslovč


Potem, ko smo članice in člani Prosvetnega društva Braslovče s prireditvijo Z napitnicami v Martinovo, ki smo jo organizirali v petek, 8. novembra 2013, pred Martinovim vikendom, več kot odlično vstopili v novo programsko sezono našega krajevnega delovanja, smo začeli tudi počasi graditi zgodbo gostovanja članov Moškega pevskega zbora Karel Virant Braslovče na Švedskem.


Z napitnicami v Martinovo
Z napitnicami v Martinovo
Deli:


 

 Zgodba slovensko-švedskega prijateljstva se je za Prosvetno društvo Braslovče in za moški pevski sestav, ki deluje znotraj njega,  začela v letu 2012, ko so člani Mešanega pevskega zbora Soon Gospel iz Švedske obiskali naš kraj in v njem preživeli nekaj čudovitih dni. V kratkem času bivanja v naši domovini smo člani Prosvetnega društva Braslovče poskrbeli, da so naši švedski prijatelji spoznali dušo in srce Braslovč ter okolice, vedno tako, da so se jih predstavitvena doživetja globoko dotaknila.

 

Odlični spomini na Slovenijo, na naš kraj in pevska druženj so motiv, da so se ohranile medosebne vezi ter intenzivno obojestransko iskanje načinov, ki bi ponovno združili oba pevska sestava.

 

Rodila se je ideja o gostovanju slovenskega zbora na Švedskem. Braslovčani smo idejo poosebili, dali smo ji naziv » Izsanjamo švedske sanje«.Korak bliže k uresničitvi je bil storjen že z novembrsko prireditvijo Z napitnicami v Martinovo, kjer so nam sokrajani namenili lepo vsotico prostovoljnih sredstev.

 

Vsak dan si članice in člani Prosvetnega društva Braslovče prizadevamo, da bi sanje postale resničnost. Ker dokler sanjamo, smo živi. Sanje nas vlečejo naprej. Nam dajejo moč in upanje …

 

Drage sokrajanke in sokrajani! Ob koncu leta 2013 in ob vstopu v novo leto si želimo, da nam pomagate »izsanjati švedske sanje«. To lahko storite predvsem tako, da še naprej obiskujete naše prireditve. Saj v slogi je moč. Združeni lahko osvojimo še tako oddaljene vrhove.

 

Članice in člani Prosvetnega društva Braslovče vam želimo lepe praznike in ne pozabite

Naj se v novem letu vam izpolnijo vse sanje ...
In če morda ste pozabili nanje,
ne obupajte in se vrnite vanje.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PROSVETNO DRUŠTVO BRASLOVČE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


PROSVETNO DRUŠTVO BRASLOVČE
PROSVETNO DRUŠTVO BRASLOVČE
BRASLOVČE 9
Tel:041 560 117
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
04.06.2017 | Ostalo
LISJAKOVA TRŽNICA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.