Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Danes bo v vzhodnih krajih občasno še nekaj sonca, drugod pa bo večinoma oblačno. Zjutraj bo občasno deževalo na širšem območju Julijskih Alp ter ponekod na Notranjskem in Kočevskem, čez dan se bodo padavine krepile in se občasno pojavljale še ponekod v osrednjih krajih in na severu do Koroške. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
12°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
14°C | 16°C
petek, 28.04.2017
13°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
7°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 9h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Turistično društvo Bovec že najavlja prihod ......


TURIZEM, DRUŠTVA

| |
22.01.2015      22:20
A A

Turistično društvo Bovec že najavlja prihod »Toukrju«


Leto 2015 smo pričeli z dokaj toplo zimo in upravičeno se sprašujemo, če se bo pustu sploh treba trudit s preganjanjem le-te. Naj bo mraz ali vroče, nov ali stari Plac, »Toukrji« se ne dajo. So že napovedali svoj prihod in to že devetič zapovrstjo po dvajsetletnem premoru.


Deli:

TD Bovec bo svoj letošnji program pričel z rednim občnim zborom v začetku februarja in s pustnim sprevodom »Toukrju« na pustno nedeljo po stari tradiciji. Pridni izvajalci in snovalci vsebin in mask se bodo kot vedno dotaknili aktualnih tem iz predhodnega leta. Nič drugače ne bo letos 15. februarja, ko nas bodo zabavali na bovškem Placu.

Člani TD Bovec bodo tudi letos organizirali že tradicionalne prireditve, kot so 11. Buški dan, Čomparsko noč, 14. Hojo po buških stezah ter poskrbeli za cvetlična korita ob kaštah in mostovih in sodelovali še pri drugih prireditvah, ki jih organizirajo drugi organizatorji.

TD Bovec pa vabi v svoje vrste nove člane, ki želijo spremeniti mesto Bovec v prijetnejši in prijaznejši kraj tako do someščanov kot do obiskovalcev.  Pod okriljem društva deluje tudi olepševalni odbor, Pustna sekcija in Sekcija mladih TD Bovec. Sekcija mladih, ki deluje precej samostojno, ima tudi bogat program. Že od svojega obstoja, to je od leta 2004, redno sodeluje z ustvarjalnimi delavnicami na prireditvah, ki jih pripravlja TD Bovec. Na hoji po buških stezah pa pripravi posebej pot in program za otroke. Poleg sodelovanja pa pripravljajo člani sekcije še svoje samostojne dogodke, tako bomo  lahko letos obiskali že drugič prireditev Pomlad za mlade v mesecu maju, v decembru pa  Miklavževe ustvarjalne delavnice in že četrtič pohod od jaslic do jaslic. Radi pa organizirajo tudi malo drugačne delavnice, kot so to doslej storili, ko so pripravili plesne delavnice, delavnice izdelovanja nakita in mil iz naravnih materialov, pa delavnice ličenja in podobno.

TD Bovec in Sekcija mladih TD Bovec prav gotovo dajeta poseben pečat malemu mestecu Bovec.

Naše aktivnosti, ugodnosti, ki jih imajo naši člani, lahko spremljate na naši spletni strani. Na spletni strani je predstavljena tudi knjiga Kaninsko pogorje avtorja dr. Jurija Kunavra, prav tako člana TD Bovec. Za člane TD Bovec je cena knjige še nižja.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TURISTIČNO DRUŠTVO BOVEC? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!