Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 27.05.2017

pretežno jasno
Ponoči in jutri bo pretežno jasno. Čez dan bo pihal šibak veter vzhodnih smeri. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13, najvišje dnevne od 23 do 26 stopinj C.
12°C | 27°C
nedelja, 28.05.2017
14°C | 29°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 28°C
torek, 30.05.2017
14°C | 29°C
Opozorila
Petek, 26.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

NOGOMETAŠI ŽAGE OSVOJILI POKAL


ŠPORT, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
02.06.2014      10:57
A A

NOGOMETAŠI ŽAGE OSVOJILI POKAL


V nedeljo, 1. junija so se nogometaši Žage, okrepljeni z nekaterimi gosti, ki so zastopali Občino Bovec, udeležili celodnevnega turnirja na Trbižu. Nogometni turnir je bil posvečen rabeljčanoma Mauriziu Siegi in Kašca Miru, ki sta uživala velik ugled v nogometnih krogih na videmskem in sta že mnoga leta nazaj vzpostavila stike z nogometaši iz Žage, ko je bil še aktiven, zdaj tudi že pokojni, legenda žagarskega nogometa Zdenko Berginc.


Deli:

Turnir je bil odigran na odličnem trbiškem stadionu, ki je bil leta 1990, ko je bilo svetovno nogometno prvenstvo v Italiji, pripravljalna baza ekipe Španije. Na atletsko stezo, ki obkroža nogometno igrišče, pa hodijo občasno trenirat tudi naši tekači iz Tekaškega društva Bovec.

Igrišče je bilo dobro pripravljeno, vreme za igro je bilo ugodno, sončno, čeprav zjutraj ni kazalo tako in nas je velik del poti spremljal dež.

Nogometaši Žage so v prvi tekmi po streljanju enajsmetrovk (5:4) premagali ekipo Raibl, potem ko se je tekma v rednem delu končala z izidom 2:2.

Po tekmi je sledilo dobro kosilo, ki so ga pripravili in postregli domačini, potem pa  je sledilo polaganje šopkov na rabeljškem pokopališču.

V popoldanski finalni tekmi je ekipa Žage na zelo podoben način kot dopoldne, premagala nasprotno ekipo Oderzo iz bližine reke Piave in nedalč od pobratene občine Sedegliano. Po rednem delu je bil rezultat 2:2, po streljanju enajstmetrovk pa 5:3 in tako so nogometaši Žage zasluženo osvojili prvo mesto in prejeli lep pokal. Iskrene čestitke.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bovec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!