Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-2°C | 6°C
sobota, 19.01.2017
2°C | 6°C
nedelja, 21.01.2017
-7°C | 9°C
ponedeljek, 22.01.2017
-5°C | 10°C
torek, 23.01.2017
-5°C | 11°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-2°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Na Žagi dočakali še uradno odprtje nove šole ......


VRTEC, OSNOVNA ŠOLA, DOGODKI

| |
14.03.2014      23:53
A A

Na Žagi dočakali še uradno odprtje nove šole z vrtcem


»Kdo ima najlepši vrtec in šolo?« je udeležence uradnega odprtja nove šole in vrtca na Žagi uvodoma v svojem nagovoru presenetil vidno zadovoljen bovški župan Siniša Germovšek. Vendar se publika ni pustila zmesti in mu je kmalu servirala odgovor: »Žaga!«


Na svečanosti so zapeli tudi člani Mešanega pevskega zbora Žaga.
Na svečanosti so zapeli tudi člani Mešanega pevskega zbora Žaga.
Deli:

Objekt, vreden okoli 1.870.000 evrov (pri čemer je Občina Bovec zagotovila 1.300.000 evrov lastnega denarja) je po besedah župana »namenjen otrokom iz vasi Žaga in Srpenica, vendar bo služil tudi vsem krajankam in krajanom ter bo poslej steber družabnega življenja in dogajanja.«

 

Pomembna pridobitev tako za sam kraj kot tudi občino je botrovala k številnim zahvalam in čestitkam ter dobrim željam. »Danes govorimo o presežkih in nadvse vesel sem, da smo izpeljali skrbno načrtovan projekt ter odpravili vse dvome, ki so bili prisotni še sredi julija, ko smo podrli staro, dotrajano, montažno šolo, zgrajeno po potresu leta 1976,« je med drugim dodal župan Germovšek, ki kljub zadovoljstvu ni mogel mimo »nagrade za novo pridobitev«, ki jo bo občini že v kratkem prinesel nov nepremičninski davek.

 

Da se za obstoj vrtca in šole v prihodnosti ni bati, je v nadaljevanju na včerajšnji svečanosti poudaril ravnatelj OŠ Bovec Iztok Kenda. Rodnost v vaseh Log Čezsoški, Srpenica in Žaga je namreč po njegovem mnenju dovolj velika, celo tako, da so morali v preteklem letu omejiti vpis otrok v vrtec.

 

Več o dogodku si boste lahko prebrali v naslednjih dneh.

 

Foto: T. Š. F.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI SOČAsnik? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!