Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, le na vzhodu bo še nekaj sonca. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
5°C | 13°C
sreda, 01.03.2017
7°C | 14°C
četrtek, 02.03.2017
3°C | 14°C
petek, 03.03.2017
2°C | 14°C
sobota, 04.03.2017
5°C | 16°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 9h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
5°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Na Žagi dočakali še uradno odprtje nove šole ......


VRTEC, OSNOVNA ŠOLA, DOGODKI

| |
14.03.2014      23:53
A A

Na Žagi dočakali še uradno odprtje nove šole z vrtcem


»Kdo ima najlepši vrtec in šolo?« je udeležence uradnega odprtja nove šole in vrtca na Žagi uvodoma v svojem nagovoru presenetil vidno zadovoljen bovški župan Siniša Germovšek. Vendar se publika ni pustila zmesti in mu je kmalu servirala odgovor: »Žaga!«


Na svečanosti so zapeli tudi člani Mešanega pevskega zbora Žaga.
Na svečanosti so zapeli tudi člani Mešanega pevskega zbora Žaga.
Deli:

Objekt, vreden okoli 1.870.000 evrov (pri čemer je Občina Bovec zagotovila 1.300.000 evrov lastnega denarja) je po besedah župana »namenjen otrokom iz vasi Žaga in Srpenica, vendar bo služil tudi vsem krajankam in krajanom ter bo poslej steber družabnega življenja in dogajanja.«

 

Pomembna pridobitev tako za sam kraj kot tudi občino je botrovala k številnim zahvalam in čestitkam ter dobrim željam. »Danes govorimo o presežkih in nadvse vesel sem, da smo izpeljali skrbno načrtovan projekt ter odpravili vse dvome, ki so bili prisotni še sredi julija, ko smo podrli staro, dotrajano, montažno šolo, zgrajeno po potresu leta 1976,« je med drugim dodal župan Germovšek, ki kljub zadovoljstvu ni mogel mimo »nagrade za novo pridobitev«, ki jo bo občini že v kratkem prinesel nov nepremičninski davek.

 

Da se za obstoj vrtca in šole v prihodnosti ni bati, je v nadaljevanju na včerajšnji svečanosti poudaril ravnatelj OŠ Bovec Iztok Kenda. Rodnost v vaseh Log Čezsoški, Srpenica in Žaga je namreč po njegovem mnenju dovolj velika, celo tako, da so morali v preteklem letu omejiti vpis otrok v vrtec.

 

Več o dogodku si boste lahko prebrali v naslednjih dneh.

 

Foto: T. Š. F.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI SOČAsnik? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!