Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.01.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno, predvsem v južni in deloma osrednji Sloveniji bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem popoldne in zvečer zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -5 do 0, na Primorskem do 5 stopinj C.
2°C | 4°C
torek, 17.01.2017
2°C | 4°C
sreda, 18.01.2017
0°C | 5°C
četrtek, 19.01.2017
-1°C | 5°C
petek, 20.01.2017
-5°C | 6°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 13h
Danes bo na Primorskem sprva pihala zmerna burja, ki se bo popoldne in zvečer krepila in v sunkih dosegala hitrosti od 100 do 120 km/h. Še nekoliko močnejšo burjo pričakujemo v torek in sredo, ko bo v sunkih dosegala hitrost okoli 140 km/h.
2°C
4°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Skupščina GZ Bovec


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
03.04.2016      15:32
A A

Skupščina GZ Bovec


Gasilci in gasilke Gasilske zveze Bovec so se zbrali na svoji redni skupščini,kjer so obravnavali preteklo delo in si zadali nove naloge v letu 2016.


Deli:
V soboto, 2. aprila, ob 19.00 uri smo se v prostorih Prostovoljnega gasilskega društva Srpenica zbrali na redno letno Skupščino GZ Bovec, na kateri so bili delegati vseh treh PGD, člani Upravnega odbora, člani Nadzornega odbora in predsedniki komisij GZ Bovec. Skupščine so se udeležili tudi gostje in drugi predstavniki GZ. Po uvodnem pozdravu, sprejetju poslovnika skupščine, izvolitvi delovnega predsedstva in potrditvi dnevnega reda so sledila poročila predsednika in poveljnika GZ Bovec Borisa Zorko in Mira Bozja,predsednika nadzorne komisije Romana Leiler in verifikacijske komisije. Delegati skupščine so med drugimi s sklepi sprejeli poročila in zaključni račun GZ  Bovec,plan dela in finančni plan za leto 2016. Gasilci bovške zveze so v preteklem letu opravili vse zadane naloge, ki so bile sprejete na predsedstvu GZ Bovec tako na organizacijskem kot tudi na operativnem področju. Iz poročila poveljnika GZ Bovec, je bilo moč razbrati, da so gasilci posredovali na 95 različnih intervencijah, tako beležijo 29 posredovanj gasilcev v prometnih nesrečah, v 14 intervencijah so posredovali ob razlićnih požarih tako v stavbah kot v naravi,v 8 primerih so ukrepali pri nesrečah z nevarnimi snovmi, še največ 30 pa je bilo drugih tehničnih intervencij, kjer so gasilci nudili tehnično pomoč pri raznih črpanjih vode, odstranitvi sršenjih gnezd,prekrivanju streh ob neurjih, pomoč pri izvleki vozil na cestišča, pomoč pri nudenju prve pomoči nenadno obolelim osebam ter logistično pomoč ob lanski letalski nesreči v Bovcu. V vseh nesrečah je bilo udeleženo skupaj 65 oseb od tega je bilo 23 oseb brez poškodb, 27 z lažjimi poškodbami, 8 s težjimi in na žalost tudi 7 primerov s smrtnim izidom. Za vso opravljeno delo tako na intervencijah kot tudi na usposabljanjih in drugih nalog v sistemu zaščite in reševanja, so gasilci porabili preko 4800 ur prostovoljnega dela,kar bi zneslo po ceniku GZS 71.474 evrov. Uspešni so bili tudi na organizacijskem področju, saj so bili tako kot mladina,veterani in članice zelo dejavni na raznih področjih. Skupščino so v svojih pozdravnih nagovorih nagovorili tudi povabljeni gostje:  predstavnik GZ Slovenija tov. Marijan Stres, župan Občine Bovec g.Valter Mlekuž,poslanec DZRS g. Danijel Krivec, predstavnik PP Bovec Robert Horvat ter predstavniki GZ Kranjska Gora, Dravske Doline in GZ Kobarid. Sledila so podelitve priznanj in odlikovanj zaslužnim članom. Odlikovanja GZS sta prejela Edi Melinc in Roman Leiler, Drago Černuta pa je za dolgoletno delo v gasilstvu od GZ Bovec prejel spominski kipec gasilca ter plaketo iz rok poveljnika CZ Bovec. Po končani skupščini,pa so se spomnili z minuto zbranosti vseh preminulih gasilcev,nato pa je delagacija odnesla cvetje na grob preminulih. Za konec uspešne skupščine pa je sledila še pogostitev vseh vabljenih.

Foto: Milan ŠtulcPovezave:www.gzbovec.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI GASILSKA ZVEZA BOVEC? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!