Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.04.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem sončno. Drugod bo spremenljivo oblačno in ponekod bodo občasno še manjše krajevne padavine. Pihal bo veter severnih do vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do 19 stopinj C.
2°C | 19°C
ponedeljek, 24.04.2017
8°C | 18°C
torek, 25.04.2017
10°C | 18°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 19°C
četrtek, 27.04.2017
13°C | 16°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
19°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

S skupnimi močmi očistili smaragdno reko


PROSTOVOLJSTVO

| |
02.04.2014      7:42
A A

S skupnimi močmi očistili smaragdno rekoDeli:

V soboto 29.03.2014 so se na sončno spomladansko jutro v Bovcu zbrali kajakaši, raftarji in drugi ljubitelji reke Soče. Udeležili so se tradicionalne čistilne akcije, ki jo že šesto leto zapored organizira Šport Center Bovec. Reko očistijo vsako leto in z zadovoljstvom ugotavljajo, da je odpadkov vsako leto manj. Kljub temu se je nabralo kar nekaj nesnage, iz reke so odstranili tudi odpadlo drevje, najmlajši pa so pobrali veliko najrazličnejše embalaže, predvsem plastenk in pločevink. Akcija je tudi letos potekala v sodelovanju z Ribiško družino Tolmin: več kot 300 ribičev je čistilo brežine v bovški, kobariški in tolminski občini. Hkrati je več kot 120 članov Ribiške družine Idrija osvobodilo odpadkov bregove rek Idrijce, Kanomljice in Cerknice.

 

Letos je akcijo podprlo tudi zavezništvo »Save the Soča«, ki je nastalo na pobudo nevladne naravovarstvene organizacije WWF (World Wide Fund for Nature). V zavezništvu so se povezale različne organizacije, ki se zavzemajo za ohranitev enega zadnjih neokrnjenih rečnih sistemov v Alpah. Soča ljudi vedno bolj združuje in ker so v soboto sklenili moči, jih danes povezuje še bolj čista in bistra smaragdna reka.

 

Avtor fotografij: Šport Center Bovec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bovec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!