Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 28.05.2017

pretežno jasno
Popoldne bo povečini sončno. Pihal bo šibak veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 29 stopinj C.
12°C | 29°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 28°C
torek, 30.05.2017
14°C | 28°C
sreda, 31.05.2017
14°C | 29°C
četrtek, 01.06.2017
16°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 28.5.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

OŠ Bovec je pripravila za učence dan ZiR


OSNOVNA ŠOLA, GASILCI IN ZAŠČITA

| |
24.10.2014      17:30
A A

OŠ Bovec je pripravila za učence dan ZiR


V petek, dne 24.10.2014 je ob 8:07 uri alarmni zvonec v OŠ Bovec naznanil alarm za evakuacijo vseh učencev, saj je v pritličnih prostorih dežurni učenec zaznal dim. Nemudoma je obvestil ravnatelja OŠ, ta pa ReCO Nova Gorica, ki je na kraj poslal gasilce PGD Bovec.


Deli:
Še pred prihodom gasilcev, pa so vsi učenci in učitelji zapustili šolske učilnice, ter se zbrali na zbirnem mestu predvidenim za takšne dogodke evakuacije. Gasilci so med tem pregledali prostore in ugotovili, da so vsi učenci nepoškodovani zapustili učilnice. To je bil del scenarija, katerega si je zaželelo vodstvo šole. Učenci so se nato vrnili v poslopje šole, kjer so prisluhnili trem predavateljem in sicer Ediju Melinc poveljniku OŠCZ Bovec, Miru Bozji poveljniku GZ Bovec in Tinetu Cudru predsedniku DGRS Bovec, ki so v svojih nastopih teoretično ter slikovno predstavili službe ZiR v Občini Bovec. Sledila je malica za osnovnošolce, nato pa so se odpravili pred gasilski dom na letališču v Bovcu, kjer so jim gasilci, gasilska mladina, ekipa državne enote za varstvo pred NUS iz Nove Gorice, policisti iz Bovca, člani DGRS Bovec ter ekipa prve pomoči OŠCZ Bovec praktično predstavili njihovo opremo, sredstva, vozila ter njihovo delo na področju varovanja ljudi in premoženja. Osnovnošolci, razdeljeni v več skupin so si ogledali in pa tudi praktično preizkusili v raznih reševalnih veščinah. Za konec tehničnega dneva osnovnošolcev OŠ Bovec je sledila obvezna skupinska slika ter njihova zahvala za lepo pripravljen dan. V lepem vremenu in še lepšem vzdušju, so se razšli z željo, da jih ne bi nikoli potrebovali.


Povezave:gz.bovec.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI GASILSKA ZVEZA BOVEC? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!